16. Arsıulusal Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Bodrum’da başladı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde planlı 16. Arsıulusal Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası başladı. Şampiyonada 8 kategoride 2 bin 300 sporcu kulaç atacak.

Muğla Valiliği himayesinde Bodrum Belediyesi sülale sahipliğinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ile Muğla Deneyimsizlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün aksiyon birliğinde planlı yarışlarda 9 ile 80 gözyaşı aralığında 2 bin 300 avrat ve koca yüzücü vadi alıyor.

Hapimag Sea Garden Resort’un familya sahipliği yaptığı şampiyona, 5 kilometrelik Sports International Meydanda Su Yüzme Şampiyonası ile tevessül aldı.

Hakem heyetince Hapimag Village Koyu’nda özel oluşturulan parkurda gerçekleştirilen yarışmada kadınlarda Selinay Kır, erkeklerde ise Ferman Ara Bulucu birinci oldu.

Dereceye giren yüzücüler, bitme sonrasında bahçede kurulan platformda madalyalarını törenle aldı.

Şampiyonada yüzücülerin güvenliğini Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi Kurbağa Adamlar sağladı.

Aquamasters Yüzme Şampiyonası 30 Teşrinievvel’e büyüklüğünde Arena AquaKids yüzme etkinliği, FMV Işık Okulları Işık Yolculuğu (Tün Yüzmesi), Skoda Kodiaq Celi Su Yüzme Yarışması 3 bin metre, Setur Marinas Berrak Akarsu Yüzme Şampiyonası 1000 metre yarışı, Jotun 4×500 metre Alem Yarışı (Kadınlar/Rical), Skoda Karoq Kategorik Akarsu Yüzme Şampiyonası 2000 metre yarışı ile devam edecek.

Şampiyonanın özel konukları

Triatlon, Yüzme ve Meydanda Akarsu Yüzme branşlarında sporcu namına mehabetli başarılara imza atan, çalıştırıcı, TV programcısı ve Almanya Milli Bando sporcu su Michael Tronczik, İngiliz Açık Su Yüzücüsü ve Triatlet Simon Griffits, İngiliz Acun Şampiyonu ve Çalıştırıcı James Gibson de şampiyonada özel misafir kendisine yer alıyor.

Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bodrum’un soluk yazında, etraflı turkuaz sularında güneşli benzeri havada ve natür harikası bire bir koyda yüzücülerin yarıştığını, bunun dünya üstünde çok bir iki benzeri noktada yaşanabileceğini söyledi.

Şampiyonaya yer erdemli katılımın olduğuna dikkati çekici Demirel, “Bodrum’üstelik 3 bölüm süresince 9 değişik etkinlikte 2 bin 300 yüzücünün kulaç atacağı şampiyonalarımızı gerçekleştireceğiz. Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Şehremini Ahmet Aras ve Hapimag Sea Garden Yöneticisi Kerem Demirkol ve bütün ekibine teşekkürlerimizi sunarız.” diye konuştu.

Şampiyona, Jotun 4×500 metre Sancak Yarışı (Muhtelit) etkinliği ile 30 Ilk Teşrin Veriş haset sona erecek.

Share: