20 Gözyaşı Altı Dünya Güreş Şampiyonası

20 Gözyaşı Şeş Acun Güreş Şampiyonası’nda milli sporcular İbrahim Küçüksolak ve Adaletli Mısırcı tunç madalya elde etti.

Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya bakarak Bulgaristan’ın başkenti Sofya’de devam fail şampiyonada 86 kiloda mindere çıkan İbrahim Küçüksolak, Ukraynalı rakibi Bakış Dod’u (11-1) yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.

Organizasyonda 125 kilogramda tunç madalya müsabakasına sâdır Adaletli Mısırcı üstelik Özbek rakibi Salat Abdurashidov’u (4-0) yenerek bronz madalya kazandı.

55 kilogramda Tuba Çıpa, çeyrek altın bitiş müsabakasında, 59 kilogramda Ebru Dağbaşı ve 69 kilogramda Nesrin Çıban, yarı final karşılaşmasında rakiplerine yenildi.

Tuba Çıpa bronz madalya amacıyla erte Hint Manju Manju ile karşılaşacak. 59 kilo Ebru Dağbaşı ve 69 kilo Nesrin Başlangıç ise repesaj müsabakasından ati rakipleriyle savaş edecek.

50 kilogramda Şevval Çayır, Moğol rakibi Munkhgerel Munkhbat ile 76 kilogramda Melisa Sarıtaç ise Kazak Alina Yertostik ile bronz madalya şansını devam ettirebilmek için repesajda karşılaşacak.

Share: