27 yıllık hizmet, Medical Point adıyla yola devam ediyor

– 27 almanak hizmet, Medical Point adıyla yola devam ediyor

İZMİR – 27 yıldır esenlik alanında koskocaman yatırımlara imza atan Sentez Keyif Hizmetleri, Medical Otopark Hastaneler Grubu’ndan ayrılarak bellik ismini Medical Point namına değiştirdi. Düzenlenen basın toplantısı ile Medical Point Hastaneler Grubu tanıtıldı.

Medical Park Hastaneler Grubu’ndan ayrılan Sentez Afiyet Hizmetleri, bellik ismini Medical Point yerine değiştirme kararı aldı. Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba ve Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Utku Beken; İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerinin kullanılmamış adının Medical Point yerine değiştiğini matbuat mensupları ile paylaştı. Veysi Kubba, bildirme kısa devir içerisinde İzmir’e ikinci tıpkı hastaneyi açabilme hedeflerinin birlikte olduğunu belirtti.

“10 milyondan aşkın hastaya onma dağıttık”

Çeyrek Altın asrı aşkın süredir insanlara iflah dağıtmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu CEO’su Veysi Kubba, “Hastaneciliğe bundan tamam 27 sene önce başladık. 27 yıldır süren hizmet aşkımızla, zaman daha balaban tıpkı ivmeyle yolculuğa çıkıyoruz. Medical Point adıyla Türkiye’bile kullanılmamış aynı ekip oluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. 27 yıldır 10 milyondan çok hastaya felah dağıttık. Beniz binlerce operasyon yaptık ve insanların esenlik problemlerini hal noktasında elimizden mevrut bütün gayreti gösterdik. Pandemi döneminde birlikte canımızı dişimize takarak İzmir ve mıntıka sağlığına katkı genişlik yolunda haddinden fazla iri emekler sarfiyat ettik. Tamam takım arkadaşlarımızla alay malay canımızı hiçe sayarak İzmir ve kesim halkının sağlıklarına çözüm olma noktasında bütün gayretlerimizi göstermiş olduk. Sentez Keyif Hizmetleri A.Ş. adına İzmir hastanemizi, İzmir ve Iye Bölgesinin sunu nazik hastanesi olarak tesis ettik ve dünyada başvuru ayrımsız karambol olma amacı ile İzmir Tutum Üniversitesi ile teşrikimesai yaparak tıp fakültesi hastanesi kimliğine kavuştuk. Gelinen noktada, küresel afiyet hizmetlerindeki mütebeddil dinamiklere akıllıca namına daim kendini yenileyen, geliştiren, kanta dair tür ekseninde bildirme eskimemiş teknolojik imkanları halkımıza sunan esenlik merkezi olmanın kıvancını duyuyoruz” dedi.

“İzmir format olacak”

Yeni tıpkısı esenlik markasını Türkiye’ye kazandırmanın heyecanın ve mutluğunu yaşadıklarını dile getiren Kubba, “Bugün eskimemiş tıpkısı afiyet markasını ülkemize kazandırmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bunun dahi merkezi İzmir olacak. Kullanılmamış hastaneler grubu markamız Medical Point ile sağlık hizmetlerine bitmeme etme kararımızı sizlere bildirmekten kıvanma duyuyoruz. Medical Point Hastaneler Grubu bünyesinde bakım verecek İzmir, Gaziantep ve Batman hastanelerimiz, yerel dinamiklere entegre, global benzeri işaret yolculuğunun İzmir merkezli ilk adımları olacaktır. Toplamda 985 rahatsız yatağı, 308 doktor kadrosu ve 2 bin 584 çalışanı ile bu hedefe çok yakınız. 85 bine mail uluslararası tutkun envanterimizle, afiyet turizminde küresel ölçekte tercih sebebiyiz. Ayrıca dünyalık üniversiteleri beyninde sunma aşkın almanak bilimsel eser yapan tıp fakültesi hastanesi olmanın dahi sevap gururunu yaşamaktayız” diye konuştu.

Bakir keyif turizmi modeli

Değişimle ilgili olarak keyif kadrosunda herhangi bir başkalık olmayacağını belirten Kubba, “Hem akademik ve uzman doktorlarımız, hem da tecrübeli çalışanlarımızla aynı şekilde hizmete devam edeceğiz. Hastalarımızın tıbbi bilgilerini özenle korumaya bitmeme edecek ve hizmet kalitemizi geliştirerek artıracağız. Bakir markamız ile alay malay yeni projeleri dahi hayata geçireceğiz. Dünya Afiyet Örgütünün birlikte vurguladığı üzere sürdürülebilir keyif mottosu için esenlik turizmine makul konseptleri birleştiren şok açılımlarımızı ileride sizlerle paylaşacağız. Bunun yanında aktüel teknolojik ekipmanlarla donatılmış cümle hastanelerimizde de yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Sınırlanmış merkezlerde yapılan özellikli tıbbi uygulamaların sayısını artıracağız” sözlerine vadi verdi.

Karbon nötr hastane

“Gezegenin sağlığı eşittir âdem sağlığı” mottosuyla yenilenebilir erke ile ait yatırımlardan bahseden Kubba, şu bilgileri verdi: “6 ay içre enerjimizi mekân dostu yenilenebilir enerji kaynağından sağlamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede solar yerine öz elektriğimizi üretebilecek yatırımlara başlıyoruz. Bu sayede cümbüş tüketiminde liyakatsiz karbon ayak izimiz olacak. Bu projemizle Türkiye’bile elektriğini zat üreten kıymetli hastanelerden biri olacağız. Hizmet ürettiğimiz seçme lokasyonda doktor kadrosu, teknoloji, konfor ve sürdürülebilirlik ile global bire bir referans noktası olma şiarını yapılış edeceğiz. Değişmeye ve gelişmeye bitmeme edeceğiz. Bu değişimin, alelhusus İzmir başta tutmak amacıyla birlik Türkiye için sağlıkta yeni tıpkısı hamle olmasını kâm ediyor; keyif ve keyif turizmi kavramlarına eskimemiş benzeri husus açıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz. Türkiye’nin bakir esenlik noktası Medical Point’i sizlere gururla sunuyoruz.”

“Türkiye’deki biricik müracaat hastanesi konumuna geldik”

Cumhuriyetin 100. yılında İzmir Tutum Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi namına geçmiş mezunlarını vereceklerini ve bundan muhit nazik mutluluk duyduklarını belirten Medical Point Hastaneler Grubu Umumi Heyet Başkanı Op. Dr. Zafer Beken de “Hastaneler, hepimiz amacıyla olmazsa imkânsız. Bunu pandemi döneminde üstelik yaşadık. Pandemi ile birlikte birlik dünyada el ayrımsız süreç başladı. Tığ bu sıkıntılı dönemde bile güzeşte yıl hastanemizin görüntüleme sistemlerini yeni kuşak ve yapay zeka içerek cihazlarla değiştirdik. Dünyanın sunu nazik firmalarından birine Türkiye’deki tek referans hastanesi konumuna geldik. Bu sentetik zeka destekli hizmetler, hastalarımızın teşhisinde haddinden fazla vahim bire bir basit sağlamış oldu. Iyicene İzmir’imizin bu kabil sistemlere müstahak olduğunu düşünüyoruz. Bundan sonraki süreçte bile teknolojik kendisine yenilikleri İzmir ile buluşturmak arzusundayız” ifadelerini kullandı.Share: