35 yıldır termosla öz satıyorlar

35 yıldır termosla 1,5 liraya öz satıyorlar

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta iki hempa 35 yıldır termosla öz satıyor.

Tarihi Demirciler Çarşısı’nda 35 yıldır çaycılık fail 4 bala babası Salih Özbek ve Mustafa Yaşar almaç memnuniyetlerini yöre planda tuttuklarını ve kafelerdeki gibi 20 -30 liraya değil, çayın bardağını 1 buçuk liraya müşterilerine sunduklarını ifade ettiler.

Sabahın 05.00’inde kalktığını ve ocağında çayın 06.00’da hazır olduğunu tabir eden Salih Özbek, “Çay ocağında sabah saat 06.00’bile çayım katiyen amade tamam. Sonrasında müşterilerim sağlık ve amade ederim. Çayımız kalitelidir ve makul fiyata veriyoruz. 35 yıldan beri bu işi yaparak, geçimimi sağlıyorum. Biz birlikte fiyatlar haddinden fazla uygun. Bizi genellikle buradaki esnaf müşterilerimiz yeğleme ediyor. Buraya mevrut bizi yeğleme fail müşterilerle birlikte hem çay alışverişi yapıyoruz hem bile gelişigüzel dostane ediyoruz. Burada akşama kadar öz dağıtımı yapıyoruz esnaflara. Termosa doldurduğumuz çayları ise ırak yerlerdeki esnaflara dağıtıyoruz” dedi.

Mustafa Yaşar ise, “Sabahleyin saat 06′.00 dahi çayımız hazır oluyor ve müşterilerimizi bekliyoruz. Termoslarımıza dolduruyoruz ve esnaf esnaf gezip öz dağıtıyoruz. Emekliyim ve 35 yıldır geçimimi çaycılık yaparak sürdürüyorum. Kafelere gidiyorlar ve paraları çokça oldukları için tıpkısı çaya çokça aşkın servet veriyorlar. Tığ burada bardağını 1 buçuk,2 liraya veriyoruz. 30 TL’ye benzeri çay evet mu. Buraya gelsinler, buyursunlar burada benzeri çayımızı içsinler” ifadesini kullandı.

Müşterilerden 66 yaşındaki Tekaüt öğretmen Ömer delice ise, “Buraya Bertiz’den geliyorum ve buradaki çayları eden rüfeka güzel öz yapıyorlar. Buralara geldiğimde kategorik buraya uğrarım ve çay içerim” dedi.Share: