4 tarihi evin hasar gördüğü Kemaliye’de sâdır yangına müdahale sürüyor

Erzincan’ın Kemaliye ilçesi Bakir Mahalle’de kâin tarihi ahşap benzeri evde çıkan 4 eve sıçradı. Büyüyen yangını sönümlemek itfaiye aracı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Edinilen bilgiye bakarak Kemaliye Yıpranmamış Mahalle’da bulunan tarihi tıpkı konakta cümbüş aksamından kaynaklı bir cuşuhuruş daha çok. Coşkunluk gelişmemiş sürede mecmu evi etkisi altına aldı. Daha sonra çevresinde kâin evlere sıçrayan yangında tarihi nitelikte ki 4 familya kullanılamaz kuzuluk geldi. Yangından tıpkı gönül etkilenerek otama altına alındı. Bölgeye Erzincan, Kemaliye, İliç ile Malatya’nın Arapgir ilçesinden haddinden fazla sayıda itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangının daha fazla büyümemesi üzere itfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Güllabi ekipleri da degaje düzenlilik önlemleri alarak vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

Afet ve Ivedi Boyut Yönetimi Başkanlığı (AFAD) içtimai paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada, “112’ye mevrut ateş ihbarı konusunda bölgeye AFAD, bitirmiş, OGM ve afiyet ekiplerinin beraberinde çevre ülke ve ilçelerden sağlamlaştırma itfaiye aracı ekipleri atıf edilmiştir. Yangından etkilenen tıpkısı vatandaşımız otama altına alınmıştır. Gelişmeleri izleme ediyoruz.” İfadelerine vadi verdi. – ERZİNCANShare: