55 yıldır çalışkan yerine futbol oynayan 73 yaşındaki Kutsal Kunt, Guinness Rekorlar Kitabı’na temizlemek amacıyla

55 yıldır kesintisiz olarak tıfıl kulüplerde futbol oynayan 73 yaşındaki Kutsi Kunt, dünyada ayak topu oynayan yer yaşlı oyuncu rekorunu yemek amacıyla değme gün idman yapıyor.

EZZELDİN BAHADER’İ BIRAKMAK İSTİYOR

1967 yılında futbola başlayan ve 2022-2023 sezonunda 1’inci Saftirik Küme ekiplerinden Nevşehir Anadolugücü’ne aktarma olan Kunt,hedefinin 74 yaşında dünyanın en buğulanmış futbolcusu unvanını elinde bulundurarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mısırlı eski futbolcu Ezzeldin Bahader’i saklamak olduğunu söyledi.

“TORUNUM İLE KANDIRMAK GENIŞLIK ŞIŞMAN ARZULARIMDAN BİRİ”

1967 yılında Trabzon’daki Araklı spor‘de futbola başladığını tabir fail Kunt, “Sonrasında Necmati GSK, Uçarsuspor, Zaferspor, Osmaniye Karaçayspor, Mardin Kızıltepespor, Erzurum Harb-İş Spor, Yozgat Gençlerbirliği kabilinden kulüplerde oynadım. Bu yıl bile Nevşehir Anadolugücü’ne nakil oldu. Futbol yaşantım çok kurnaz benzeri çalışmayla başladı. Çocukluğumuzda idmansız tomar vardı, genç takımlar yoktu. O nedenle futbola geç başladım. Arzulu ligler kurulduktan sonraları futbola başladım. Tek profesyonel olmadım, bilcümle amatör oldum, tor yaşadım. Ben futbola savunmada başladım, daha sonradan itidalli meydan ve forvete çevrilmiş oynadım. Gençlerle bu arada aldatmak ayrı bir çalım. Ego oğullarım Bilal Kunt ve Fazlı Kunt ile bu arada 10’ar sene arayla ayrımsız takımda hat giydim. Baba-oğul bire bir takımda oynadık. Ben Zaferspor’üstelik 33 sene reislik, çalıştırıcılık ve futbolculuk yaparken, eşim Hafize Kunt de umumi kaptanlık yaptı. Bu öyle aritmetik ediyorum kim dünyada bire bir rekordur. Sahaya çıkıp, lisanları verir, esma listesini imzalar ve futbolcularla lüzumlu iletişimi sağlardı. Bu da hava verici bir olay. Torunum ile da avutmak benim yeryüzü büyük arzularımdan biri. Kendisi Kastamonu’dahi, inşallah tıpkısı zaman onunla sahada buluşuruz’ ifadelerini kullandı.

‘SABAH ER KALKIP İDMAN YAPIYORUM’

Müptedi futbolculuktan seçme sağlık elde etmediğini ve elden futbola duyduğu korkunç neticesinde sahada kayran aldığını kaydeden Kunt, “Özel aynı bankada fariza yaptım. Görevim esnasında evrak dağıtımı yapardım. Bunları yaparken sabahtan akşama büyüklüğünde yürür, benzeri zamanda birlikte antrenman yapardım. İdmanlarımı sabahleyin er kalkıp yapıyorum. Beslenmeme ilgi ediyorum. Zaferspor’üstelik riyaset yaparken oyuncularımla ve oğullarımla beraber egzersiz yapıyordum. Zinde sporcu kardeşlerim kendine bakmalı, spor yapmalı, ispirto ve sigaradan uzak durmalı. Kafalarında spor olmalı. Bu sayede ayrıntılı müddet hayata tutunurlar. Ben hastaneye ender revan benzeri insanım. Sağlığımı spora borçluyum?” diye niteleyerek konuştu.

“ARZ UZUN YIL SAHADA KALAN TOPÇU OLMA HEDEFİM VAR”

55 yıldır ara vermeden futbol oynadığını belirten Kunt, “Hedefim ülkemize dünyanın genişlik nemli futbolcu unvanını koymak. Ayak Topu oynayan sunma yaşlı oyuncu unvanı üzere çalışıyorum. Bunun yanında sunma ayrıntılı sene sahada mütezayit oyuncu olma hedefim var” dedi. Kunt, Türk futbolunda hele acemi futbolcular için vadi sayısının tam olmadığını ve vadi sayısının artırılması ile çıktı futbolcunun Türk futboluna kazandırılacağını söyledi.

Share: