59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı sunulan Gazi Turgut Arslan kimdir? İşte karşı tam detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun arkası sıra Turgut Aslan’ın hayatı zül konusu. 15 Temmuz’da, esasen vurularak vahim yaralanan Turgut Aslan, Reisicumhur Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Arslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Emniyet Müdürü Arslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Güçleri Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden dereceyle çıkışlı olan Arslan, saha komiseri yardımcısı kendisine başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Itimat Genel Müdürlüğünün ayrı ayrı birimlerinde devam etti.

Meslek hayatı boyunca muhtelif başarı belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Güven Umumi Müdürlüğü TEM Ofis Başkanı adına atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi süresince yıldırı örgütleriyle faaliyet mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramancasına savaş eden Arslan, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Orak Ayı 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Temmuz’da soysuz darbeciler eliyle Kurnaz Genel Komutanlığında denyo alınan Aslan, başından vurularak alçak yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki bala babası olan Arslan’a 15 Temmuz’da milli kaime ve demokrasiyi korumak üzere gösterdiği kahramanca mücadeleden ötürü Izzet Övünç Madalyası verilmişti.

Share: