6 ilde cali belgeli dolandırıcılığa 11 bakı; şüphelilerden biri holding sahibi

MUĞLA merkezli 6 ilde düzenlenen senkronik operasyonda, düzme belgelerle dolandırıcılık yaptıkları tespit edilerek gözaltına alınan 11 ibret Datça ilçesinde adliyeye sevk edildi. 11 kaka beyninde holding sahibi B.K.’nin da bulunduğu öğrenildi.

Datça Cumhuriyet Altını Başsavcılığı tarafından başlatılan anket kapsamında vatandaşları yapmacıklı vesaik, yapmacıklı vezneci güvence mektuplarıyla  kandırarak faziletli değerdeki yer ve tarlalarını satın alıp kurdukları paravan şirketler arasında devren dolandıran şüpheliler hakkında bakı kararı verildi. Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü ile Finansal Suçlar Departman Amirliği ekiplerince yapılan beceri ve fiziksel takibin arkası sıra Datça, Reze, Bodrum ve Milas ilçelerinin beraberinde İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik faaliyetler düzenlendi.

Operasyonlarda B.K. (39), M.Y. (36), Ö.S. (30), M.Ç (31), N.T.( 37), F.C. (43), G.C. (41), O Y.(35), M.G. (33), M F. (43) ve Y.K. (34) gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda çokça sayıda düzme sigorta belgesi, düzme vezneci güvence mektupları, dolandırılarak alınan tapular, sahte diplomat kimliği, 2 tabanca ile 52 kurşun ele geçirildi. 6 ilde gözaltına alınan 11 dalavereli, Datça’dahi adliyeye atıf edildi. 11 ibret arasında holding sahibi B.K.’nin bile bulunduğu öğrenildi.Adliyeye gönderme edilen şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Share: