A.Konyaspor’dan Eskişehir’de oynanması beklenen karşılaşma için İstanbul talebi

Kullanılmamış Eskişehir Stadyumu’nda oynanması beklenen A.Konyaspor- Fenerbahçe Spor Ayak Süper Yığın maçı üzerine açıklamalar özne Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, maçın İstanbul’de oynanmasını rica etti.

Bu sene Konya Büyükşehir Belediye Stadyumunda gerçekleştirilen İslami El Birliği Oyunlarının peşi sıra TFF Karşılaşma Planlama Müdürlüğü aracılığıyla yapılan tetkikat sonucunda stadyum zemininin, ayak topu oynamaya yarar olmadığı raporlandı. Stat zemininin futbolcu sağlını zılgıt ettiği gerekçesiyle alınan karardan dolayı A.Konyaspor – Medipol Başakşehir FK Spor Bacak Süper Tomar maçı, Eskimemiş Eskişehir Stadyumu’nda oynandı. Konya Büyükşehir Şehremaneti Stadyumunda dayanak tamir çalışmaları devam ederken, A.Konyaspor’un Fenerbahçe ile oynayacağı ayrımsız sonraki bağırsak kayran maçının da Eskişehir’de oynanması üzere görüşmeler sürüyor.

“Fikstür değişikliği yapılmasını istedik”

Eskişehir’de oynanan A.Konyaspor – Medipol Başakşehir FK maçının ardından yansız sahada oynamaları için içtimai medyada açıklamalar fail Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, zeminde yapılan çalışmaların yetişmemesi durumda bir sonraki iç düz maçının İstanbul’da iğfal etmek istekilerini söyledi. Türkiye Ayak Topu Federasyonu’na fikstür değişikliği için başvuruda bulunduklarını dile getiren Özgöçen, “Fenerbahçe maçı için taraftarımızdan gelen rağbet ve bizim değerlendirmelerimiz neticesinde fikstür değişikliği yapılmasını istedik. Bire Bir sonraki karşılaşma İstanbul’üstelik, ikinci yarıdaki karşılaşma Konya’üstelik oynanacak şekilde. TFF daha karşılık vermedi. Cevaba göre cereyan edeceğiz” dedi.

29 Ağustos tarihinde oynanacak olan A.Konyaspor – Fenerbahçe Spor Kıç Süper Lig maçının, Bakir Eskişehir Stadyumu’nda gerçekleştirilme ihtimali sürüyor. Görüşmeler devam ederken, taraftarlar Türkiye Ayak Topu Federasyonu’ndan ati cevabı merakla bekliyor. – ESKİŞEHİR

Share: