Acun Golf turizminin gözdesi Antalya

Uluslararası Golf Cevelan Operatörleri Birliği Türkiye Temsilcisi ve Antalya Golf İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cahit Şahin, küresel müstevli sonrası golfe ilginin her güzeşte bölüm arttığını söyledi.

Salgında tedbirler çerçevesinde sportmen ağırlamaya bitmeme ettiklerini tamlayan Atmaca, bu sene ise yeryüzü çok oyunun oynadığı 2019 rakamlarına yaklaşıldığını dile getirdi. Antalya’da sene boyunca golf oynandığını, sunma yoğun sezonun ise eylül ve haziran arası çağ olduğunu anlatan Mecnunca, yaz döneminde dahi günde 25-30 kişinin golf oynadığını anlatım etti.

Delimsirek, golfte bu sene ferah aynı zaman öngördüklerini söyledi. Delimsirek, “Sunu çok sportmen ağırladığımız 2019’da 560 civarında oyun oynandı. Bu yıl şu anne kadar tahminî 280 bin baziçe gerçekleştirildi. Yıl sonuna kadar 600 bin oyunun üstüne çıkacağımızı, 2019 rakamlarını geçeceğimizi düşünüyoruz. Mesafe sonuna büyüklüğünde rezervasyonlar bol durumda.” diyerek konuştu.

İspanya ve Portekiz ziyaretçileri Antalya’ya geliyor

Türkiye’birlikte 22 golf sahası bulunduğunu ve bunların 16’sının Antalya’da olduğunu dile getiren Delicesine, hem dinlence hem üstelik golf amacıyla dünyanın dört bir yanından sporcu ağırladıklarını dile getirdi.

Delimsirek, Güney Afrika’dan, Avrupa ülkelerinden, Amerika kıtasından haddinden fazla sayıda golfçüyü Antalya’daki sahalarda baziçe oynarken gördüklerini belirterek şöyle bitmeme etti:

“Japonya, Kore, Malezya, Pakistan, Hindistan, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Kanada, Balkan ülkeleri, Almanya, Belçika özellikle olmak amacıyla Avrupa ülkelerinin tamamından sporcuları girmek olabilir. Bu sene İngilizlerin sayısındaki çoğalma bizleri sevindiriyor. Golf turizminde en aşkın tercih edilen İspanya ve Portekiz’e revan aynı kitle, şu anda hem tatil hem golf üzere ülkemize geliyor.”

Golf turizmi yüzde 30 ila 40 henüz fazla döviz bırakıyor

Golfün Antalya’da sene süresince oynanabiliyor olmasının turizmin de 12 taban yayılmasını sağladığını belirten Şahin, Antalya’ya gelenlerin dinlence ve golf paketlerini yeğleme ettiğini kaydetti. Alternatif turizm noktasında golfün heybetli aynı yere ehil olduğuna bel fail Şahin, “Golf turizminin kazançlı katkısı yadsınamayacak kadar fazla. Konaklamada hayat başı sağlık 800 avro civarında amma ayrımsız golfçünün bıraktığı misil 1300, 1400 avrolara kadar çıkıyor. Golf turizminde yüzdelik 30-40 henüz çok gider oluyor.” dedi.

Antalya golfte İspanya ve Portekiz’e rakip

 

Çatı Yüreklilik Hususi Bankacılık Golf Turnuvası’nın şampiyonları muhtemelen oldu

 

Ronald Reagan’ın golf sopası 150 bin dolara satıldı

 

Share: