Adana haberi! Akşener ve İmamoğlu Mustafa Faal yerine yapılan okulun açılışını gerçekleştirdi

Akşener ve İmamoğlu Mustafa Deli Dolu adına yapılan okulun açılışını gerçekleştirdi

GÜMÜŞHANE – İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu Korona virüs zımnında hayatını kaybeden İSTAÇ çarkıt Genel Müdürü Mustafa Aktif yerine Gümüşhane’de İBB aracılığıyla yaptırılan Haber ve Laf Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

İSTAÇ A.Ş. Umumi Müdürü iken 26 Ilkgüz 2020’de yakalandığı Covid-19 hastalığı dolayısıyla memat fail Mustafa Deli Dolu’nın adının yaşatılması amacıyla İBB eliyle yaptırılan Mustafa Çalışkan Malumat ve Nutuk Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

İBB marifetiyle Hasanbey Mahallesi’nde önceki yıllarda kız kreş, Malumat Lisesi ve Turizm Lisesi yerine kullanıldıktan sonraları katabolizma kararı sunulan binanın hesabına yapılan, Gümüşhane tarihi evleri mimarisi başvuru alınarak projelendirilen ve toplanmış 2 bin 340 metrekare alan üzerine içerisinde 5 derslik, 11 atölye, toplumsal düzlük, konferans salonu ve gözlemevi ile 4 eğik namına inşa edilen Mustafa Etken Fen ve Nutuk Merkezi’nin açılışına İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Gümüşhaneli vatandaşların ağırbaşlı bağ gösterdiği açılışta Mustafa Canlı’nın oğlu Emre Enerjik, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İYİ Tümen Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşmalarının arkası sıra kurdele kesilerek Mustafa Faal Vukuf ve Laf Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Davetliler okulu gezerek yetkililerden hikmet aldı.

Share: