Adıyamanlı depremzedeler Aydın’a gelmeye bitmeme ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve ‘asrın felaketi’ kendisine nitelendirilen depremlerin peşi sıra başlatılan yardım seferberliği çerçevesinde Okumuş’bile misafir edilecek olan Adıyamanlı depremzedeler, Entelektüel’a getirilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz 6 Şubat Pazartesi günü saat 04.17’dahi Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde 7.7 kadar bire bir yer sarsıntısı meydana geldi. İlk depremin ardından benzeri dönüş içerisinde tekrar Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde ikinci benzeri deprem elan yaşandı. Yıkıcı depremlerde Kahramanmaraş ilkin başlamak üzere Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illeri dahi hasar gördü. Depremde 22 binin üstünde vatandaş hayatını kaybederken, 80 binin üstünde vatandaş dahi yaralandı.

Yaşanan depremlerin peşi sıra Adıyamanlı depremzedeleri Münevver’üstelik yatırmak amacıyla iş başlatıldı. Ziyalı Valiliği koordinasyonunda yürütülen icraat çerçevesinde Vazıh’a getirilen depremzedeler değişik yurtlarda ve kamu kurumlarının misafirhanelerinde mihman edilecek.

Geçtiğimiz Cuma haset Adıyaman’dan 120 şahsiyet önceki kafile Vazıh’a getirilirken, zaman dahi 3 otobüs ile bölgedeki, depremzedeler Efeler ilçesinde mevcut Atatürk Sınırlanmış Spor Salonu’na getirildi. Burada kayıtları yapılan depremzedeler daha sonra Nazilli ilçesindeki Hacı Efendizade Mektepli Yurdu ve Kuşadası ilçesi Ede Ayşe Mektepli Yurdu’na yerleştirilmek için yola çıkacak. – AYDIN

Share: