AFAD bile İstanbulluları uyardı: Dominant, sebep, kırcı, hortum kabil olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olun

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak zaman İstanbul dahil Marmara Bölgesi’nde, Gün Batısı Karadeniz (Sinop dünya) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin evcil gelmek için boğanak ve asuman patırtılı boğanak yağmur beklendiği duyurulmuştu.

AFAD SMS’LE UYARDI

Bu uyarının arkası sıra AFAD’dan da özellikle İstanbullulara tıpkı uyarı mesajı gönderdi. Çökertme telefonlarına gönderilen SMS’te, “İstanbul’dahi dönüş boyu çokça sağlam yağış bekleniyor. Hâkim, sebep, mahmul, hortum üzere olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olun.” ifadeleri meydan aldı.

AKOM: 3 EYLÜL’E BÜYÜKLÜĞÜNDE DİKKATLİ OLUNMALI

Afet ve Koordinasyon Merkezi (Akom)’dan yapılan açıklamada ise kentin bugün itibarıyla yağışlı havanın etkisi altına gireceği, 3 Eylül Cumartesi gününe kadar canlı olması beklenen sağanak yağışa karşı müdebbir olunması gerektiği anlatım edildi.

Akom’dan yapılan açıklamada, “İstanbul’dahi geçtiğimiz hafta kendisini gösteren vadi saha kuvvetli yağış ve tereddütlü hava etkisini gine gösterecek.Cumartesi gün ortası saatlerine kadar yer genelinde etkili olması beklenen serin ve yağışlı gelgel nedeniyle vatandaşların muhtemel olumsuzluklara cebin mücehhez ve müdebbir olması önem taşıyor. İBB ekipleri birlikte yekpare hazırlıklarını tamamlayarak, uyanıklık halinde bekleyişini sürdürüyor.” denildi.Share: