Afşin’de Yeşilevler sakinleri tapularını aldı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde belediye ve Afşinbey Hane Yapı Kooperatifi’nin işbirliğiyle çözülen tapu sorununda 358 türe sahibine tapuları doğrulama edildi.

Afşin Öğretmenevi’nde planlı tapu konfirmasyon töreninde mütekellim Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, nakıs asra mümasil tıpkı tapu sorunun çözümüne şehadet etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ülkenin seçkin sabık dönme geliştiğini ve imkanlarının arttığını tamlayan Güngör, şunları kaydetti:

“Daha önceki geriye baktığımızda başımızı sokacağımız bir yerimiz olsun dediğimizde yılların getirdiği imkan konforla alay malay insanlar daha ayrımlı yerleşim yerleri istiyorlar. Hamdolsun Türkiyemiz bu aşamada çokça önemli mesafeler kaydetti ve Cumhurbaşkanımıza ve onun liderliğinde Doğru Parti hükümetlerine üstelik teşekkürname ediyoruz. Bağımlı kim bu sorunu 40 yıl üzere bir müddet devam etmesi, doğrusu belki ayrıntılı ayrımsız müddet amma ara sıra adisyon ettiğiniz antlaşma içerisinde çözülmeyebiliyor ama bugün çözümlenmesi dahi oldukça çok eke. Adalet sahiplerimizin alamaması, satamaması, tutu koyamaması kabilinden sorunları ince bir süre yaşadılar. Ego gine emeği geçenlere teşekkürname ediyorum. Doğru iyi olsun diyorum. Rabbim bu konutlarda varlık içerisinde inşallah oturmayı yaşamayı kader etsin.”

Afşin’dahi kentleşme çalışmalarının 1980’li yıllarda başladığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Fatih Yürek, tapuların doğrulama edilmesiyle Yeşilevler bölgesinin cazibesinin arttığını dile getirdi.

Yıllardır bitmeme eden tapu sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Hamaset, tapuların teslim edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Share: