AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Okumuş, incizap eden doktorla ait açıklama yaptı

Afyonkarahisar Keyif Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Işıklı, incizap fail hekimle ilgili açıklamada bulundu.

Ziyalı, AFSÜ’nün kafesinde düzenlediği toplantıda, hastanenin kan bilimi bölümü doktorunun bir hastalanmış veya yakınının termin alamadığı gerekçesiyle resmi makamlara yazdığı şikayet dilekçesinde çabukluk ve zılgıt içerikli ifadeler kullandığı gerekçesiyle ricat ettiğini söyledi.

Randevu alamayan kişinin şifahane kayıtlarında olmadığını nâkil Aydınlık, şöyle konuştu:

“Yazılan ifadedeler haddinden fazla uz değil. Bunu de resmi kanallar aracılıyla mukayyet olarak yapıyor. Bu kaydı düz kurumlarda bize, ‘Böyle ayrımsız zılgıt var.’ diye olgun verdi. Bunu gören hekim arkadaşımızın üstelik morali bozuldu, canı sıkıldı. Bu tam biz bile tedbir alınması açısından emniyete ve savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Üniversitemizin güvenlik hizmetlerine da hekimimizin ve polikliniğin güvenliğine alın dikkatli olunması talimatlarını verdik. Ancak doktor arkadaşımız, geceleri uyuyamadığı ve kendini işine veremediği gerekçesiyle istifa dilekçesi verdi.”diye konuştu.

İstifa kararı alarak üniversiteden ayrılan hekimle yüz yüze görüşme yaptığını ancak inandırma edemediklerini anlatan Kültürlü, sürecin devamında ise toplumsal medyada hekim üzerine darülfünun yönetiminin mobbing uygulayarak ve tehdit ederek Afyonkarahisar’dan kaçırttığı yönünde paylaşımlar oluşmaya başladığını anımsattı.

Bu paylaşımlar sonucunda duyum yapılmaya başladığını gördüklerine özen calip Görgülü, “Bir milletvekilimiz da hekim arkadaşımızın üniversiteden ayrılmasına yönelik resmi kurumlardan hikmet istemiş. Güya bu hekim arkadaşımızın ayrılmasının nedeni bizmişiz gibi ayrımsız alacak oluştu. Ama bu algının da ulusal yetenekli ayrımsız habere dönüştüğünü bile gördük. Bunun üzerine kamuoyuna cebin ayrımsız matbuat açıklaması ika gerekliliği duyduk.” ifadesini kullandı.

Münevver, halkoyu açıklamasını birlikte sosyal medyada doğru ve okşayıcı olmayan yorumların farklı kurumları bile amaç alması dolayısıyla cemaziyelevvel kaldırıldığını kaydetti.

Basın toplantısına AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Arslan, Prof. Dr. Ümit Dündar, şifahane yöneticileri, Afyon Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Sezer Küçükkurt ve gazeteciler katıldı.

Share: