Afyonkarahisar’da akülü dil ve tekerlekli sandalye teyit töreni yapıldı

Afyonkarahisar’dahi mânialı bireylere akülü komütatör ve tekerli sandalyeleri konfirmasyon edildi.

Uray binası önünde planlı programda Şehremini Mehmet Ağabey, özürlü vatandaşların hayatını kolaylaştıracak, sorunlarını çözecek gelişigüzel alanda muvaffakiyet sağlamalarının önünü açacak mecmu çalışmalarda vadi aldıklarını kaydetti.

Desteklerin devam edeceğini tamlayan Kaptan, “Sizleri hiçbir zaman kendimizden ayrımlı görmedik, görmüyoruz. Bizler de tıpkısı dönme özürlü bir birey olabiliriz. Hangi olabileceğinin garantisi yok, Cenab-ı Hakk’ın takdiri. Mânialı kardeşleri topluma vermek, evde sınırlı kalmadan içtimai hayata karışabilsin diye bu dağıtımları yapıyoruz. Tıpkı nebze olsa sizlerin derdine çıkar yol olabildiysek hangi bahtiyar bize. Antrparantez teslimini yaptığımız araçların akülerinin dahi belli periyotlarla bakımlarını yaptırıyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Yazıhane Başkanı Faruk Özkara da desteklerinden etraf Şehremini Mehmet Kabadayı’e teşekkür etti.

Daha bilahare Zeybek ve başbuğ yardımcıları özürlü bireylere akülü vesait ve tekerlekli sandalyelerin anahtarlarını doğrulama etti.

Törene Uray Başbuğ Yardımcıları Süleyman Karakuş, Garaz Öner, Benol Kaplan, Sulh Dal, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Türkiye Sakatlar Derneği Yazıhane Başkanı Faruk Özkara, özürlü erat ve aileleri katıldı.

Share: