Ağrı’da “Zihayat Müteşebbis Buluşmaları” projesi

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, Terbiye Araştırma ve Eş Güdüm Umumi Müdürlüğü marifetiyle hayata geçirilen “Canlı Girişimci Buluşmaları” projesi Dert’da gerçekleştirildi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, mevki genelinde yaptıkları girişimler ile başarı nail zihayat girişimcilerin, gençlerle tıpkısı araya gelerek sükse hikayelerini ve girişimcilik serüvenlerini Üniversite kampüslerinde anlatmaları için “Zihayat Müteşebbis Buluşmaları” ünlü programını Veca’da hayata geçirdi.

Proje 31 Ekim -15 Mesafe 2022 tarihleri beyninde Dert, Iğdır, Kütahya, Çeltek, Elazığ, Tunceli, Bayburt, Gümüşhane, Çorum, Yozgat, Balıkesir ve Yalova illerinde yapılacak.

Balkı’da gerçekleştirilen programın evvel gününde, üniversitede eğitim bilimi gören 30 nefis gailesiz grup “Spor Girişimciliği 2030” temalı ASUMAN çalıştayı ve girişimcilik atölyesi gerçekleştirildi. Programın ikinci gününde ise Dert İbrahim Çeçen Darülfünun Selçuki Toplantı Salonunda düzenlenen programda, 6 Saatlik çalıştay böylece girişimci adayları gençler, yapmış oldukları girişimleri yargıcılar kurulu üyelerine ve katılımcılara anlattı.

Gençlerin söyleyişleri öncesinde Doç. Dr. Dünya Yıldırım’ın Moderatörlüğünü yaptığı söyleyişide, Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Dolanbay, Consubcon Umumi Müdürü Emrah İnanç, Milli Kayakçı Sıla Karaca ve Olimpik Kayakçı Ömer Ayçiçek girişimcilik deneyimlerini gençlere aktardı. Gençlere deneyimlerini nâkil başarı elde eden girişimciler, gençlerden mevrut soruları cevapladı.

Yaptıkları girişimleri jüriye sırasıyla anlatan tendürüst müteşebbis adayları jüri üyelerinin ve katılımcıların ilgisini çekmeyi başardı.

4. kadro üyeleri Yunus Solgun, Minnettarlık Kayacan, Medine Aslan ve Istem Çınar yaptıkları” Jivelin ” adlı “Spor Girişimciliği 2030” çalışmaları ile yargıcılar kurulu aracılığıyla Veca takım birincisi seçildiler.

Balkı Takım birincilerine plaketleri, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Balkır aracılığıyla ikram edildi.

Düzenlenen “Canlı Girişimci Buluşmaları” programına; Dert İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Alemdar Balkır, Dert Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Kült, Balkı İbrahim Çeçen Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Eğitim Bilimi Yazıhane Müdürü Gökmen Aslankılıç ve üniversite öğrencileri katıldı. – AĞRI

Share: