AK Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına tepki

DÜRÜST Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Milletvekili Veladet Derya’nın sözlerine ilgilendiren, “Kıbrıs’ta hamiş ayrımsız güya Türk mebus, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye birlikte böyle kızgın yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki aynı otelde “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin tezce 2023’e akıllıca girdiğini, bütün bu arada sahada olduklarını söyledi.

YANLIŞSIZ Fırka’nin milletin içinden sâdır, ulus marifetiyle kurulan ve milletle birlikte ülkeyi idare fail ayrımsız tümen olduğunu vurgulayan Demiröz, “AK Fırka, 12 milyon üyesi ile dünyanın bildirme şişman sivil sosyete kuruluşudur. DOĞRU Parti, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana özellikle zir sağlık grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri basamak aldık, bunlarla ait seçim hazırlanacak. Mail zamanda TBMM’de yasalar alelacele çıkarılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimum ücrete dahi yılbaşında ikinci dönemdeki enflasyon farklarını üstelik arttırma ederek beklenenin üstünde bir misil açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üstünde tıpkı bütçe hazırlığı yaptıklarına meni ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz kendisine bile en şişman bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin hep dünyanın gözünün üstünde bulunduğu ayrımsız devlet olduğuna dikkati çeken Demiröz, şöyle konuştu:

“Bir tarafta Güneydoğu, bire bir tarafta Ilımlı Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği pekâlâ kasılma ettiğine şahit oldum. Mücadele bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi hep hile ve aldatmayla bu arkaç getirdiler. PKK’nın Kürt diyerek bire bir derdi yok. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diye tıpkısı problemi var. PKK’yı kuran birlikte anlaşılan, DEAŞ’ı kuran üstelik anlaşılan, şu anda onlara zırh veren dahi galiba. Birini alıyor, birini veriyor. Bilcümle amaçları Türkiye’yi bir sarmala ahzetmek. Yunanistan’ı, İstanbul büyüklüğünde tıpkı ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon ekü borcu olan ve zat zahmetli maaşını ödeyemeyen bire bir ülke. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Hiç güvenmesin, hangi Amerika’ya hangi Fransa’ya güvensin. Yunanistan’üstelik ruhlu insanlar ülkelerinin satıldığını, ağız ağıza başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri geçişsiz. Yunanistan da Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta eski tıpkısı güya Türk mebus, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz haddinden fazla fatura ödedik. Kimseye bile hakeza ucuz yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DOĞRU Tümen Trabzon Mebus Bahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan sonradan Çorum Belediyesini ülfet etti, milletvekilleri dahi ilçelerde programlara katıldı.

Share: