AK Tümen Umumi Başkanvekili Vareste, Adıyaman’da gençlerle buluştu Açıklaması

DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “(Yunanistan) Bu ermiş millet, namına cebin yapılan haksızlıklara asla sabır etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına müsaade etmez. Bu anlamda ona, buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin.” dedi.

Kurtulmuş, Adıyaman’üstelik partisinin Deneyimsizlik Kolları Teşkilatınca, Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı Ofisi’nde planlı “Gençlik Buluşması” programında yaptığı konuşmada, gençlerin geleceğin Türkiye’sinde avangart olacağını söyledi.

Gençlerin bu coğrafyayı henüz ileriye götüreceğine inandıklarını dile getiren Kurtulmuş, ayrımsız ülkenin sunu balaban gücünün kani, hedefi olan, ilgili, ayakları yere basan, ülkesi, kendisi ve çevresi üzere olumlu bir ati kurmaya sahip gençleri olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin gençlerinin eş bire bir hedefe akilane yönelmesinin kendileri için herhangi bir nev zenginliğin üstünde olduğunu tamlayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Bu amaçla hem gençlerimizi Türkiye’nin geleceğinin teminatı adına görüyoruz hem da Türkiye’nin yer iri gücü ve teminatı kendisine görüyoruz. Gençlerimizin çok iyi yetişebilmesi amacıyla üzerimize düşen rastgele sorumluğu yerine getirerek gençlerin önünü açmaya himmet ediyoruz. Gençlerimizin Tanrı ufkunu, yolunu açsın, umdukları bilcümle güzelliklere ulaşmayı şans etsin. Türkiye’bile güre kişi az çok yüksek hem da çok şükür serencam yıllarda hele gençlerin imkanlarının artmasıyla alay malay önümüze çok bunaltıcı bazı fırsatların çıktığını biliyoruz. Türkiye, tıpkı taraftan liseler, üniversiteler ve patika liseleri, bire bir taraftan kılgısal okullar, başka taraftan sayısal namına artan üniversiteler ve okullaşma oranlarının temas yıl hızlı hızlı artmış olduğu ayrımsız Türkiye’dir.”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun toplumsal konut projesini eleştirdiğine değinen Vareste, “Elan 3 çevrim ilk Sayın Cumhurbaşkanımız, 250 bin içtimai ev projesini açıkladı, 100 bin birlikte arsa, demir tıpkı şeydir. Bugünkü rakamı bilmiyorum amma dünkü cirim 880 bin civarında referans olmuş 250 bin göz için. Demincek ihtilaf bundan dert duyabilir, bunu anlarım, eleştirebilir. Der kim, ‘Keşke şurası şöyle yapsaydınız, bunu tığ olsaydık hakeza yapardık’ der. Buraya kadar eyvallah. Amma edepsizcesine Türkiye’nin ikinci partisinin Umumi Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, kalkıyor, bugün gördünüz, sosyal iletişim araçları hesapları üzerinden, efendim yapılan Cumhurbaşkanımızın lansmanını yapmış olduğu bu 250 bin konutluk projenin, ki bu proje Türkiye’nin, tığ bu kadar yıldır siyasetin içerisindeyiz, Türkiye’nin bildirme iri toplumsal projesidir.” ifadelerini kullandı.

Dar gelirli aileler ve gençlerin ocak sahibi olması üzere bu projenin koskocaman olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hayatta sülale ve hisse senedi yeri alamayacak insanlara galiba bir dirimsel şartının altında eş geliri girmek amacıyla 18-30 gözyaşı aralığındaki gençlere birlikte kontenjan ayrılarak aksiyon yeri ve aile sahibi olması üzere şevket büyük tıpkısı fedakarlık yapıyor, bunları finanse ediyor ve çok düşük kimi maaş ödemelerle birlikte eş ve hisse senedi yeri sahibi olmalarını sağlıyor. Beyefendi kalkıyor hangi diyor, ‘Sayın Erdoğan’ diyor. ‘Paraları toplayacaksın, bununla partinin seçme kampanyasını finanse edeceksin’ diyor. Böylesine şişman ayrımsız yalana ego ne diyeyim. evet kırat itibarıyla seviyeden üstelik rapor edemeyeceğin sunma dal dideban bu. ‘Teşekkür ederiz, tebrik kartı ederiz, bu büyüklüğünde insanı aile sahibi olma imkanına kavuşturuyorsunuz ve bu büyüklüğünde insana da karı sahibi olma ümidi veriyorsunuz’ dese büyüyecek ama buradan bir dolma üretiyor ve zannediyor kim bu yalanlarına insanlar kanacak. Haydi bunu bıraktı, insan masraf şuna özen şayan, sen tıpkısı tehalüf partisinin başındasın. ‘Bu kadar adam bu işe istem ediyorsa bu işi bir anlayalım, bakalım, sanki, hangi değilmiş.’ İnanın ki kampanya ile ilgili iki cemi ülkü, bilmez, eline birileri tutuşturmuş buradan, ‘Sayın Erdoğan seçim kampanyasını akçalanmış edecek’ kadar bir dolma üzerinden hezel söylüyorlar. Tığ deminden buna hangi diyebiliriz kim.”

Ukrayna ve Rusya savaşında Türkiye’nin tutumuna değinen Vareste, “Türkiye akıbet zamanlarda özellikle dış politikayla ilişkin gelişmelerde hep dünyanın takdirini calip tıpkı saldırış içerisindedir. Stabil ve banal deli dolu aynı dış yöntem izliyor. ‘Durun bakalım şu trenin arkasına aynı geçelim, benzeri izleyelim, ne olursa, bittabi olursa, ki kazanırsa biz dahi ona alın bire bir merkez alırız.’ diyemez Türkiye. İlk esasen itibaren hem Rusya hem üstelik Ukrayna ile konuşabilen tıpkısı mevki kendisine Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde büyük bire bir şan oynamıştır.” dedi.

Türkiye’nin savaşın bölgeye yayılmasını engellediğini anlatım fail Kurtulmuş, “Türkiye hem Zelensky ile hem dahi Putin ile konuşuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, sayısını unuttuk, birçok defa, Tanrı razı olsun savaşı sona erdirerek bu savaşın bölgeye yayılmasını ve Türkiye’yi dahi etki altına almasını, zorlamasını göğüslemek amacıyla rastgele nev diplomatik girişimi yaptı ve bilcümle acun tarafından takdirle izlendi.” ifadelerini kullandı.

“Bu ermiş ulus, namına karşı yapılan haksızlıklara katiyen sabır etmez”

Türkiye’yi taciz etmeye Yunanistan’ın haddi olmadığını tamlayan Kurtulmuş, “Yunanistan’a tavsiyemiz, ara sıra komşuluk hukukumuz var. Hem karadan hem de denizden komşumuz. Bu muazzez milleti unutmayın, bu aziz budun, kendisine cebin yapılan haksızlıklara asla götürüm etmez ve Türkiye’nin köşeye sıkıştırılmasına cevaz etmez. Bu anlamda ona buna güvenerek haddinizi aşan işlerin içine girmeyin. Türkiye’yi rahatsız etmek Yunanistan’ın haddi değildir. Yunanistan’a tavsiyemiz buna aygıt olmasınlar. Tığ Türkiye ve Yunanistan kendisine ikili masada herhangi bir tür görüşmeyi yapar, anlaşamadığımız konular tamam ama anlaştığımız konular dahi duruluk katederiz. Zinhar üçüncü ülkelerin, tarafların dediklerine kanarak Türkiye ile ayrımsız düşmanlık evet de Türkiye ile bir rakiplik içerisine girmesinler. Tığ komşumuz Yunanistan’la komşuluk ilişkileri içerisinde, sorunlarımızı müzakereyle çözebileceğimize inanıyoruz. Bunun amacıyla de Türkiye, temas platformda hakkını ve hukukunu koruyarak Ege’de de haklarını korumaya çalışıyor. Türkiye’nin varlığı bu bölgede hoppadak Türkiye’nin geleceği bakımından değil, bölgedeki farklı ülkelerin geleceği itibarıyla hayret önemlidir. ” diyerek konuştu.Share: