Akıbet dakika yerel: İndirimi duyan koştu, vatandaşlar birbiriyle yarıştı

İndirimi duyan koştu, vatandaşlar birbiriyle yarıştı

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde mevcut tıpkı mağazada ara sıra ürünlerde indirim olduğunu duyanlar sabahın erken saatlerinde mağazaya akış etti.

Kahramanmaraş’ta muhtelif aile eşyalarının satıldığı aynı mağazada bazen ürünlerde iskonto yapılacağını duyan vatandaşlar satışa verilen tenzilatlı ürünleri alabilmek amacıyla mağazaya akın ederek birbirleri ile adeta yarışa girdi. Salon açılmadan ilk sıraya giren vatandaşlar, indirim gününe korkulu bağlam gösterdi. Vesile ürünlerinden kabul etmek isteyenler birbirleriyle yarışırken, kasada da izdiham yaşandı. Yüzlerce tenzilatlı nişane vatandaşların bunaltıcı talebi sonrası tükendi.

Mağazada satışa verilen ürünlerin kaliteli olduğundan bahseden vatandaşlar, “Herkesin gelmesini isterim, kıvançlı olurlar. İnsanlar evlerini pir düzeler ve buradaki mahsulat nitelikli mahsulat. Yapılan indirimlerden memnunuz. Herkesi bekleriz” dedi.

Bir ayrıksı vatandaş ise, eksantrik yerlerde bu tarz indirimlerin bulunmayacağını tabir ederek “Buradaki fiyatlar çok güzel ve bu fiyatları dışarıda bulmanız benzer değil. Mahsulat kaliteli ve herkesi bekliyoruz. Buraya eşim ile alay malay geldim ama şu an kendisini bulamıyorum” şeklinde konuştu.

Salon sahibi Mehmet Mürtefi Pinpon, mağazadaki iskontolu ürünlere vatandaşların ağır talebi olduğunu söyleyerek “Esasen bire bir çılgınlık yaptık. Onun amacıyla birlikte burada tıkışıklık yaşıyoruz ve bunun için da haddinden fazla mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Share: