ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine reaksiyon gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami önünde planlı basın açıklamasında kadro adına konuşan Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, önder dil cambazı okullarının, terbiye hayatına işve katan ve ibdai tıpkı terbiye modeli namına geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, önder hatip okulu mezunları ve mensupları namına ayrımlı ekol türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik rastgele tip ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ağırbaşlı gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bire bir şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih çirkin suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça garaz ve düşmanlığa irsal etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine kelimesi kelimesine iadeli ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçar, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, imam dil cambazı okullarının, ülkenin gelişmesine ulama sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda sadakat, gocunmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, mortocu dil cambazı okullarının temas tip politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Ancak kimi vakit özlük çıkarları için protez ruzname inşa etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere birlikte üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri zımnında kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ünsiyet önünde adisyon soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’dahi adliye uğrunda toplanan katılımcılar hesabına mütekellim Kocaeli İmam Hatip Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Büyük Küçükkeskin, mortocu dil cambazı okulu mezunları ve mensupları olarak farklı meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik her tür ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve aheste gördüklerini söyledi.

İmam hatip okullarının herhangi bir tür siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacağını tamlayan Küçükkeskin, mortocu hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı hovarda kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Sebep, yaptığı yazılmış açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına naz katan ve özgün aynı yetişek modeli kendisine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini bildirdi.

İmam dil cambazı okullarının Türkiye’nin gelişmesine yardım sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda bağlılık, gocunmak ve hoşgörü ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğuna işaret eden Saika, şöyle bitmeme etti:

“Fakat bazı bazı kendi çıkarları amacıyla takma ruzname sağlamak talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere da üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında mortocu hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açıkça amaç ve düşmanlığa gönderme etmektir. Isim için hukuki iş yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri hesabına konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatkâr kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak mortocu hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına karşı Türkiye’nin 81 ilinde kâin imam hatipliler dernekleri kendisine eş zamanlı basın açıklaması ika ve Gülşen hakkında cürüm bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının akıbet yıllarda hemencek arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye hiç çıyanlık etmedi. Yıldırı örgütleriyle tıpkısı olmadı. FETÖ kapsamında tek zaman tıpkısı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye bitmeme ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu hatip liselerinden yetişen nesillere çokça ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Alemdar İmam Hatipliler Derneği Komutan Yardımcısı Fatih Sebep, dernek binasında gerçekleştirilen matbuat açıklamasında, önder hatip okullarında okuyan öğrencilerine müteveccih seçkin kalem ayrıştırıcı yaklaşımı kötü ve ciddi bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını anlatım etti.

Öte yandan değişik illerdeki topluluk üyeleri, konuyla ait cürüm duyurusunda bulundu.Share: