Alkollü kullandığı keyif aracıyla kaza fail Belediye Reisi pişmanlığını dile getirdi

Kırklareli’nin İnece Beldesi Şehremini Şahabettin Vardar, kullandığı erinç arabasıyla geçirdiği trafik kazasına ilgili bu şekilde anılmak istemediğini, vatandaşlardan bozukluk dilediğini belirtti.

Vardar, bir restoranda düzenlediği matbuat toplantısında, eylül ayının önce haftasında bire bir restoranda düzenlenen yemekli toplantı sonrası evine gittiği esnada gidiş geliş kazası geçirdiğini hatırlattı.

Toplantıda alkol aldığını tabir fail Vardar, şoförü yetkilendirilmiş olduğu amacıyla gönül rahatlığı arabasını kendisinin kullandığını belirtti.

Evine gittiği tam önüne köpek çıktığını ve çarpmamak için frene bastığını istikbal süren Vardar, şöyle devam etti:

“Kararlı yolda 50-60 kilometre şipşak gidiyordum haddinden fazla mebzul hatırlıyorum. Önüme kapik çıktı ve köpeğe vurmamak üzere frene bastım kaydı. Halk frenini çektim bu yol dahi kaydı araba. Köpeği kurtardık. Evime 200 metre kadar aleniyet kalmıştı.Tabii bu şekilde anılmak istemezdim. Bu konuyla ilgili halkımızdan özür diledim, yapmamam gerekiyordu fakat şoförüm üstelik o çağ izinliydi. Soruşturmada rastgele sav yok. Bizlerin da zaafları olabiliyor, hatalarımız olabiliyor. Bizde insanız.”

Vardar henüz sonradan toplantıda 8 almanak şehremaneti başkanlığı görevi sürecinde yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı.

Olay

İnece Belediye Reisi Şahabettin Vardar belediyeye ilgilendiren 39 YANLIŞSIZ 328 plakalı rahat ara bulucu ile İstasyon Mahallesi’nde trafik kazası yapmış, belli belirsiz yaralanarak ambulansla Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bertaraf, tedavisi sonrası taburcu edilmişti.

Kırklareli Valiliği de bu kapsamda 6 Ilkgüz tarihinde Vardar’ın hizmet aracını “bakım dışı ve alkollü kullandığı” iddiasıyla tetkik başlatmıştı.

Share: