Altınordu önceki galibiyetini almak istiyor

Spor Dip 1. Tabur ekiplerinden Altınordu’nun kalecisi Büyük Emre Yanar ve Safa Yapıncak, cumartesi günü oynayacakları Sakaryaspor maçı karşı iddialı konuştu.

Altınordu, hafta sonu sahasında Sakaryaspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına İsmet Orhunbilge ve Takatli Oktay Yerleşkesinde yaptığı antrenmanlarla bitmeme ediyor. Beceri Direktör Telakki Yiğit yönetiminde yapılan çalışmada oyuncular ısınma hareketlerinin arkası sıra Sakaryaspor maçının taktik provasını yaptı.

Altınordu’nun kudretli file bekçisi Ulu Emre Yanar, taraftarlarını çok özlediklerini vurgulayarak, “Geçen sezonun serencam haftalarına akla yatkın onların desteği ile şişman bir gelişim başardık. Geçtiğimiz zaman ligde kalma amacında verdiğimiz mücadelede bizi ayakta tutan en büyük güçlerden birisi tek bittabi taraftarımızdı. Onlara destekleri için tıpkısı defa daha teşekkür ederiz. Bu mevsim birlikte onların nazik desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Sakaryaspor maçına yengi parolasıyla hazırlandıklarını tamlayan dinç kaleci, “Hocalarımız bize sahada neler yapmamız veya neler yapmamamız gerektiğini çokça iyi anlatıyorlar. Tığ dahi bunları sahada uygulayıp cumartesi akşamı sahamızda oynayacağımız önceki maçtan galibiyetle ayrılacağız” diye konuştu.

Başarılı kaleci, bu sezonki hedefleri konusunda ise “Bu sezona çokça iddialı başladık. Koymuş olduğumuz hedefleri namına getirebilecek güce birlikte sahibiz. Öncelikle yavaş yavaş eksikliklerimizi haddinden fazla hızlı tıpkı şekilde gidermemiz geçişsiz. Gelecek amacıyla haddinden fazla umutluyuz. Sezon başında konulan büyük hedefleri yapmak için haddinden fazla çalışmalıyız” dedi.

Safa Yapıncak: “Takımıma şampiyonluk yolunda yeryüzü iri katkıyı icat etmek istiyorum”

Altınordu’nun mevsim başında Trabzonspor’dan kiralık olarak kadrosuna kattığı ve Altınordu forması ile çıktığı önce resmi maçta gol atan Safa Kınalı üstelik “Gençlerbirliği deplasmanıyla lige evire çevire tıpkı ser yaptık. Bağımlı kim ikbal isterdi galibiyetle dönebilseydik. Tekrar dahi deplasmandan 1 puanla kesilmek incitici değil. Bundan Sonra deminden Sakaryaspor ile oynayacağımız maça derişik olduk. İnşallah cumartesi haset önceki galibiyetimizi alıp lige tehlikesiz adımlarla devam edeceğiz” diyerek konuştu.

Genç aktör, hedefleri üzerine de “Buraya gelirken tabi ki kendime gâh hedefler koymuştum. Bağımlı ki öncelikli hedefim Altınordu’nun ayrımsız peş lige çıkması üzere elimden geleni yazmak. Zatî hedefime ati olursam birlikte takımıma şampiyonluk yolunda en nazik katkıyı bulmak istiyorum. Hocam ve camiam benden mutlu olabilirse ne mutlu bana” dedi.

Kırmızı-lacivertli bando, erte yapacağı iş ile Sakaryaspor maçının hazırlıklarını tamamlayarak kampa girecek. – İZMİRShare: