Amasya’da patika lisesi öğrencileri ürettikleri 150 bin ekmeği hareket bölgesine gönderdi

Amasya’da iz lisesi öğrencileri, vilayet koordinasyonunda okul atölyelerinde ürettikleri 150 bin skor ekmeği sarsıntı bölgesine gönderdi.

Sarsıntı bölgesindeki ekmek ihtiyacını bloke etmek isteyen Borsa İstanbul Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, depremin önce haset faaliyete geçirdikleri, okullarında bulunan savmak atölyesinde ürettikleri 150 bin ekmeği paketleyerek, depremden etkilenen Gaziantep ve Malatya’ya ulaştırdı.

Öğrenciler vasıtasıyla AFAD’a doğrulama edilen ekmekler, bölgede Kızılay’ın ve STK’ların kurduğu aşevlerine dağıtılıyor.

Konuyla ilişik, Amasya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Valiliğimiz öncülüğünde, Amasya Borsa İstanbul Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi öğretmen, mektepli ve pansiyon görevlilerinin hazırladıkları 150 bin atlatmak deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ulaştırıldı. Öğrencilerimiz 7/24 çalışarak paketlemek atölyesinde üretime devam etmektedir.” ifadesi kullanıldı.

Depremzedeler amacıyla ruba üretiyorlar

Amasya Martir Mehmet Gök Umum Eğitimi Merkezi ile Şehit Aziz Akva İmam Dil Cambazı Ortaokulu Kurs Merkezindeki çevrimli öğreticiler, kursiyerler ve gönüllülerin depremzedeler amacıyla diktikleri eşofman takımı, içlik, hırka, atkı, çizik ve eldivenler deprem bölgesindeki afetzedelere ulaştırıldı.

Üretilen ürünlerin, Kızılay koordinesinde bölgeye ulaştırıldığı ve üretimin bitmeme ettiği bildirildi.

Share: