Amerikan sporcuyu antrenörü kurtardı

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de planlı Dünya Akarsu Sporları Şampiyonasında havuzda bayılan Amerikalı artistik yüzücü Anita Alvarez’i antrenörü kurtardı.

Euronews’in haberine bakarak Çarşamba akşamı yegâne kadınlar azade final mücadelesi sonrasında havuzun dibine akıllıca batan ve koku almadığı görülen Amerikalı yüzücüyü antrenörü Andrea Fuentes su yüzeyine çekti.

“Şişman bire bir korkuydu. Atlamak zorunda kaldım çünkü cankurtaranlar bunu yapmıyordu” diyen Fuentes, “Korkmuştum çünkü zaman almadığını gördüm amma şimdi durumu haddinden fazla bereketli” dedi.
Alvarez tıpkısı sedyeyle havuzun keyif merkezine götürülürken, topluluk arkadaşları ve taraftarların havuz kenarında şokta olduğu görüldü.

ÇAKER yüzme takımı elan sonraları Alvarez’in durumunun dolgunca olduğunu belirten ayrımsız izah yaptı.
Dört Olimpiyat madalyası sahibi Fuentes, bir İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada Alvarez’in gösterisi sırasında harcadığı güç zımnında bayıldığını söyledi.

Antrenör antrparantez, Alvarez’in Perşembe haset dinlenmeyi planladığını ve daha encam tıbbi kontrollerden sonra Cuma günkü topluluk etkinliğinde yarışmayı umduğunu söyledi.

Üçüncü Acun Şampiyonasına katılan 25 yaşındaki Alvarez, geçen sene Barselona’daki Olimpiyat elemeleri sırasında de bayılmıştı. 

Rodos açıklarında yüklülük: Türk akarsu sporları çalışanı tutuklandı

 

Bolu, Türkiye’nin su sporları merkezi olacak

 

Van su sporları festivaline amade

 

Share: