Anaokulu öğrencilerine hayvan sevgisini atlarla aşıladılar

Anaokulu öğrencilerine efsanevi sevgisini atlarla aşıladılar

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’dahi anaokulu öğrencileri hayvan sevgisini atlarla tattı. Ekol bahçesine gelen atlara atlamak üzere birbiriyle yarışan miniklerin heyecanı mülevven görüntüler oluşturdu.

Kent merkezinde bulunan Martir Hedef Akçay Anaokulunda yetişek gören minik öğrenciler ‘Haftanın Çocuğu’ projesi ile hayvanları tanıyor. Proje çerçevesinde bu hafta kendisine mesafelik mevrut Amine Faal ise babası Abdulkadir Etken’nın atlarıyla okula gelerek arkadaşlarına atları tanıttı. Okulun bahçesinde atları gören minikler sabırsızlıkla atlara binmeyi beklerken heyecanları izleyenlerin yüzünde tebessüm oluşturdu.

“Torunlar kabilinden ego dahi heyecanlandım”

Minik öğrencilerin atları görünce çok mutlu olduğunu rapor eden Martir Uğur Akçay Anaokulu öğretmeni Heyecan Yılmaz Cömert, “Şu anda okulumuzun bahçesine 2 pare atlama beygiri getirdik ve çocuklarımız atlara biniyorlar. Biz okulumuzda haftanın çocuğu projesini yürütüyoruz seçkin hafta bire bir çocuğumuz başbuğ oluyor sınıfta ve haftanın ayrımsız gününde efsanevi tanıtımı yapıyor. Bugün dahi mesafelik Amine Çalışkan’daydı babasının atları olduğu üzere okula atlar getirdiler. Çocuklardan çok ego da haddinden fazla heyecanlandım. Hepimiz çokça mutluyuz ve haddinden fazla memnunuz filhakika bugünü iple çektik” diye niteleyerek konuştu.

“Atların hangi büyüklüğünde merhametli olduklarını izah etmek istedik”

Çocuklara efsanevi sevgisini etkilemek için atlarıyla kızının okuluna mevrut Abdulkadir Faal, “Velisi olduğum kızımın haftalık bala günüydü. Meslek müdürümüz ve öğretmenimiz benden hakeza bir talepte bulundular atlarını getirir misin diye tığ dahi evet dedik. Bugün da atlarımız getirdik çocuklara at ve hayvan sevgisini, hayvanların hangi büyüklüğünde merhametli ne kadar iyice olduklarını alelhusus atın vurgusunu fayrap etmek istedik. Emeği sabık herkese çokça çokça teşekkürname ederiz” ifadelerini kullandı.

5 yaşındaki anaokulu öğrencisi Muazzez Buyuru Buğur bile “Okulumuzda atlar olduğu amacıyla çok iyice bir ihtisas hissediyorum. Atların ne yemekleri yediklerini biliyorum. Atlar çiftlikte yaşarlar. Atları ilk defa görüyorum, dede ilk kez bindim. Ben dahi atlama beygiri almak istiyorum” dedi.

Share: