Ankara haberleri! Icra Vekili Soylu, Ankara’daki oymak düğününe katıldı

ANKARA’dahi, Pinyanişi aşireti tatmin önderi hisse senedi insanı Teoman Zeydan’ın oğlu Nedimcan Zeydan (24) ile Trabzonlu aksiyon insanı Mehmet Helvalı’nın kızı Mihriban Helvalı (23), dünyaevine girdi. Türkiyenin bir nice ilinin yanında az dışından bile İran, Irak, Hollanda, Tren, Almanya, Suudi Arabistan’dan kestirmece 3 bin davetlinin katıldığı çiftin tıpkı otelde yapılan düğününde takılar kurulan sandığa atılırken, miktarı açıklanmadı. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Ankara’de hayat dolu Pinyanişi aşireti doyum önderi aksiyon insanı Teoman Zeydan’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi İşletme Fakültesi sonuç sınıfta okuyan oğlu Nedimcan Zeydan ile Trabzonlu gelişim insanı Mehmet Helvalı’nın tıpkısı fakültenin son sınıfından okuyan kızı Mihriban Helvalı, Ankara’nın begayet otellerinden birinde cumartesi akşamı yapılan dernek töreni ile acun evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kamu Başdenetçisi Onur Malkoç, YANLIŞSIZ Fırka 21’inci Bölüm Bingöl Milletvekili Hüsamettin Korkutata,  YANLIŞSIZ Tümen Van Mebus İrfan Kartal, Şırnak Mebus Rizgin Angajman, 23’üncü Dolaşma Kalaba Saylav Ayhan Yılmaz, 19’uncu Dolaşma Zonguldak Saylav Yüce Uzun, Dert Şehremini Savcı Sayan ve Zeydan ailesinin büyüğü Temiz Zeydan yaptı. Düğüne Türkiye’nin birçok ili ile mikro dışından bile İran, Irak, Hollanda, Katar, Almanya, Suudi Arabistan’dan kestirmece 3 bin çağrılı katıldı. Çiftin düğününde takılar damadın babası iş insanı Teoman Zeydan’ın isteği üstüne sandığa atılırken, miktarı ise açıklanmadı. Düğüne katılanlar şarkıcı Ahu ile Hakkarili lokal sanatkâr Çevrimli Aslan’ın söylediği şarkılar eşliğinde halay çekip, horon teptiler.

‘BU NAZIK BİR DOSTLUĞUN VE BİRLİĞİN TEZAHÜRÜDÜR’Çiftin nikah şahitliğini işleyen İçişleri Bakanı Soylu, bu düğünün dostluğun ve birliğin tezahürü olduğunu belirterek, “Teoman Zeydan ve eşi Hakkarili; gelinin temel ve babası üstelik Trabzonlu. Filhakika memleketin aynı vasıtasıyla tıpkı tarafına iyice bire bir sevgi götürüyorsunuz. Pinyanişi aşireti Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Bölgesi’nde serbest bir nüfusa sahip benzeri aşiret. Bu hususi günde bu aşiretin şerefi, asaleti gücü, sevgisi gelişigüzel madde burada. Maşrık ve Güneydoğu Rum’dahi böyle ne kadar tüvana âdem tanıyorsam Cenabıhak’a şükürler olsun kim; kâffesi zaman bu salonda. Bu büyük benzeri dostluğun ve birliğin tezahürüdür. Düğünler, cenazeler ayrımsız zamanda dostlukların sunma büyük dayanışmasını ortaya koyarlar. Cenabıhak kimseyi dostundan sakat etmesin” dedi.Damadın babası iş insanı Teoman Zeydan ise, düğünlerine katılan özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu almak amacıyla farklı umum konuklara teşekkürname etti. Zeydan, gelen konukların gelin ve damada takacakları sıkıntı evet da hediyelerin gösterişten uzak, sınırlanmış olması için sadık ayrımsız kasa kullandıklarını belirterek,”Düğünümüzü israfa ve gösterişe dönüştürmeden Allah’ın rızasına resulün sünnetine uygun yapmaya özen gösterdik. Konuklarımız, bizleri bu mutlu ve güzelce günümüzde serbest bırakmadılar. Birbirinden kızıl davetlilerimizi ağırlamak bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı benzeri bahtiyarlık ve gösteriş kattılar” diye konuştu.

Share: