Antalya haberi | ‘Demir Adam’ Yüce Bıdı, Alanya’üstelik dahi yürek kaldırdı

Alanya’da bu yıl 31.’si planlı Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Dünya Kupası’nda yarışan milli sportmen Şanlı Bıdı, 70-74 yaş kategorisi sprint mesafede Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Alanya Belediyesi’nin aile sahipliğinde bu sene 31. nöbet planlı triatlon yarışları Galip Dere Plajı’nda yapıldı. Sıkı içinden ve güçlükle dışından 600 sporcunun uğraş ettiği organizasyona 27 ülkeden triatlet katıldı. Sağlam hava koşullarında yapılan yarışlarda, Antalyalı hareket insanı ve milli sportmen Ulu Bıdı, 70-74 yaş kategorisinde uğraş etti. Alanya triatlonunda sporcular 750 metre yüzdü, 20 kilometre çiftteker sürdü ve arkası sıra 5 kilometre koştu.

Alanya Sprint Triatlon Türkiye Kupası Yaş Grupları Finali’nde 70-74 yaşta Alman Werner Ammann bir numara olurken, Şanlı Bıdı ikincilik elde etti. ‘Demir Adam’ Ali Bıdı, henüz ilk Balıkesir ve bu kat da Alanya’da aldığı puanların toplamı ile sprint mesafede tekmil rakiplerini geride bırakarak, Türkiye Kupası’nın sahibi oldu. Yarışların ardından planlı törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Bıdı, yürek ve madalyasını Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Söz Yalçınkaya’nın elinden aldı. – ANTALYA

Share: