Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı.

Vali Gökmen Çiçek, Kayseri Kalesi’nde yapılan toplantıda, rastgele gözyaşı grubuna seslenme fail organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Atletizme olan ilgisinin ocak dostu olan Fatih Çintimar’ın Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı görevine getirilmesiyle başladığını tamlayan Çiçek, “Kendisi federasyon başkanı olunca kul izlem etmeye başladım. Ondan sonraları üstelik madalyaları görmeye başlayınca alım duydum. Kul heyecanla bu organizasyonu bekliyorum.” diye konuştu.

Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç ise uluslararası boyutta yapılan bu organizasyonun devamının sağlaması için çalıştıklarını kaydetti.

Ticaretin ve endüstrinin merkezi olan Kayseri’yi turizmin ve sporun dahi merkezi yapmayı istediklerini dile getiren Büyükkılıç, şöyle devam etti:

“Bir maratondan elan fazlası sloganıyla düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu 9 Ekim’da yapılacak. Bu maraton şehrimize ilim katıyor. 21K, 10K ve el koşusu şeklinde olan bu maratona bizler birlikte bizzat katılacağız. Sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Tığ hazırız, Kayserimiz hazır. Bu etkinliğimize cemi hemşerilerimizi bekliyoruz.”

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, nısıf maraton ve maratonların Türkiye’bile çarçabuk hızlı hızlı herhangi bir ilde yapıldığını söyledi.

Yapılan maratonlar için katılımcılara bilgiler veren Çintimar, “Atletizm Milli Takımı’nın tahminî 125 şerha olimpik sporcusu var. Bu sporculardan 6 tanesi Kayseri’ye ilişik. Bu yıl yapılan arsıulusal yarışmalarda 4 Balkan şampiyonluğu, Balkan ikincilikleri, Balkan üçüncülükleri ve en son yapılan yarışmada de Ramazan Baştuğ tarihimizde ilk kez 5 bin metrede ikinci adına sim madalyayla ilimizi, ülkemizi ve milli takımımızı dubara etti. Hem ast yapımız hem üstelik spordaki hızımız ülkemizin gelişimiyle alay malay devam ediyor. Hele son 20 yılda aldığımız uluslararası madalyalar Cumhuriyet tarihinde aldığımız madalyaların en birkaç 150 cani daha fazla. Bu büyümeye kurgu olan herkese teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Büyük İhsan Kabakcı ise alelhusus spor turizminin öne çıktığı serencam dönemlerde çok daha değişik organizasyonlarla ayrımsız araya geleceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Umumi Müdürü İbrahim Somtaş bile maratonun 3 değişik kategoride gerçekleşeceğini belirtti.

Yarışmacılara başarılar dileyen Somtaş, maratona 15 ülkeden 120’si yabancı 6 bin üzerinde katılım olacağını dile getirdi.

Etkinliğin 21, 10 ve 7,5 kilometrelik parkurlarda gerçekleşeceğini ifade fail Somtaş, kategorilerinde kalburüstü olan sporculara toplanmış 384 bin liralık bağış dağıtılacağını sözlerine ekledi.

Share: