Aşure Ayı İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Erdoğan’ın ekmeğine yağ rastık

YURT Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamasına ilgili, “Sayın Kılıçdaroğlu, bu kompleksini YEMEK imdi. İnsanları sıfır aynı dava üzerinden ayrıştırma. Erdoğan’ın ekmeğine yağ laden. Ufak hesaplarla başörtüsü üzerinden rant elde etmeye düzentileme. Senin Erdoğan’dan hangi farkın var? Hiçbir farkın namevcut” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, ‘Halk Buluşması’ ziyaretleri kapsamında geldiği Kırşehir’birlikte matbuat mensuplarına izah yaptı. CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü açıklamalarına değinen İnce, “Ana muhalefetin umumi başkanı bir anda gündemi değiştirdi. Bulutlu, çözgün bire bir sorun. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz’da dallar yanıma geldiler, ışık istinkâf etmek istediler. Benim çocuğumdan ufak bunlar. İkisi başörtülü biri meydanda. Fotoğrafımızı çektirdik, hiçbir problemleri yok. Cemiyet bunu çözdü amma ne yazık ki çabucak sahn pahalılığı, her şey unutuldu. Yeniden tıpkı sav varmış kadar gündeme geldi. Sayın Kılıçdaroğlu sıkıştığı ant Erdoğan, imdadına yetişiyor; Erdoğan sıkıştığı devir ise Kılıçdaroğlu imdadına yetişiyor” dedi.

Türkiye’deki muhalefeti eleştiren İnce, “İktidar muhalefetin, uymazlık dahi iktidarın destekçisi. Bu iktidarın karşısında gençlere umut olamayan, yıpranmamış şeyler söyleyemeyen ve herhangi bir yaptığı icraatı iktidara yarayan tıpkı uymazlık var. 20 yıldır başörtüsünden siyasal ayrımsız rant elde etmiş aynı nüfuz var. 20 yılın sonunda ‘Bu siyasi ranttan ego bile pay almaya çalışayım’ diyen ebleh tıpkısı ihtilaf var” diye niteleyerek konuştu.’KILIÇDAROĞLU’NUN BIRLIKTE ERDOĞAN’IN BILE TÜRKİYE’DEN HABERİ YOK’İktidar ve ihtilaf partilerine seslenen İnce, “Türkiye’nin ciharıyek yanını sakır sakır dolaşan birisi namına söylüyorum. Kılıçdaroğlu’nun bile Erdoğan’ın de Türkiye’den haberi bulunmayan. Biri sarayında yaşıyor başkası da genel merkezindeki odasında. Toplumu görmüyorlar. Sokaklarda böyle bir sav namevcut, okullarda hakeza bire bir ülkü namevcut, hastanede hakeza tıpkı sevgili namevcut. Halkın geçim derdi var. Türkiye’üstelik çap bozgun, kurumlar çözülüm ama ehil ablacı tıpkısı kuvvet ile ehil sevici aynı tehalüf var. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin böyle bire bir sorunu bulunmayan amma neden bunu yapıyor? Siyasi kompleksiyle yapıyor. Bu politik kompleksini ne yazık kim tecezzi edemedi. Sayın Kılıçdaroğlu, bu kompleksini YEMEK imdi. İnsanları sıfır tıpkı sav üzerinden ayrıştırma. Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürme. Ufak hesaplarla başörtüsü üzerinden rant elde etmeye düzentileme. Senin Erdoğan’dan hangi farkın var? Tek farkın bulunmayan. İktidara ve muhalefete bire bir önerim var. Kadınlara yönelik gür ayrımsız iş boşaltmak istiyorsanız Ülke Partisi’nden kopya çekin” dedi.’CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUŞMAK İSTİYORUM’

Memleket Partisi’nin cumhur reisi adayının kendisi olduğunu söyleyen İnce, “Bu budun bana 100 bin imza verirse cumhur reisi adayı tutmak istiyorum. Diğerleri kabil bizim partimizin grubu olmadığı üzere 20 saylav olmadığı için tığ cılız aday olamıyoruz. İktidara sesleniyorum; imza vermeyi kolaylaştırmanız lazım. İlla seçim kuruluna gitme şartını fethetmek lazım. Herhangi Bir işlemi e-Çap üzerinden yapıyoruz. Sebep bunu birlikte e-Mehabet üzerinden yapmıyoruz.? Aynı başka istemim da reisicumhur adayı doğmak isteyenlerle bile televizyonlarda tartışmak istiyorum. F-16, F-35, S-400, tutum, gaz, süt, tarım; bunları televizyon ortamlarında onlarla tartışmak istiyorum” dedi.

Share: