Atilla Ataman’dan CHP’li Özel’in iddialarına cevap

Trabzon Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Vekili Atilla Ataman, CHP Ekip Başkan Vekili Özgür Özel’in TBMM yaptığı matbuat toplantısında, şahsının ve eşinin siyasi nüfuzunu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle adına Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığı iddialarına düzenlediği basın toplantısıyla yanıt verdi.

Ataman, Özel’in kendisine yönelik bühtan attığını anlatım ederek “Bu konuda bühtan davası açacağımı tavzih etmek isterim. Gelirini dahi sokak köpekleri üzere harcayacağım” dedi.

Ataman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mazi, yani 10 Kasım Atatürk’ümüzün ölüm yıl dönümünde CHP Grup Başbuğ Vekili Hür Hususi, Türkiye Balaban Budun Meclisi’nde yaptığı basın toplantısında, şahsımı ve eşimi ismen laf ederek, siyasi nüfuzumuzu kullanarak Gümüşhane Kürtün ilçesinin üç köyünü mahalle kendisine Trabzon Büyükşehir sınırlarına aldırdığımızı argüman etmiştir. Bahse bahis köyler; Kırgeriş, Ulama ve Damlı köyleridir. Burada yapılan köylerin Trabzon’a bağlanıp, mahalleye dönüşmesi değildir. Bahse konu yerden biraz elan yukarıda Kadırga yaylası var kim çokça mefret bire bir noktadadır, Gümüşhane Palan’e bırakılmış. Bahse konu yerde ise sınırda benzeri aranjman yapılmış, o bile İçişleri Bakanımızın Gümüşhane’den gelen talepleri değerlendirmesi yanında yargıya anlama etmiştir. Dava takkadak ayrımsız bölümsel hat değişikliğidir. Hususi’in iddiası şu; 8 Mesafe 2021 günlü Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, yaklaşık bire bir yıl sonra, Atilla Ataman ve eşi tarafından matrut oluyor ve bu üç köy Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlanıyor. Yani elan yakında ve bitişiğinde olan Tonya ilçesine değil, Şalpazarı ilçesine, da Damlı köyü muhtarı Trabzon Tonya’lı olduğu halde, antrparantez benim evim Gümüşhane Özkürtün sınırları içinde olduğu halde, ego böyle benzeri husus yaptırmış oluyorum, illet yakınında otelimiz olduğu amacıyla. İş bununla da kalmıyor, bu zamana büyüklüğünde hiç duymadığımız tıpkı bitirme ile Büyükşehir yetkilendiriliyor ve ego buraları eko turizm bölgesi haline getiriyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ataman, Hususi’i iddialarını tanıt etmesi yerinde ricat edeceğini belirterek “Şahsım ve eşimle ilgili tez ettiğin hususlardan tıpkı omur benzeri parçalanmamış aynı satır tıpkı söz bire bir harf makul çıkarsa ve bunu ispatlarsan, Trabzon Büyükşehir belediyesi Meclis Başkanlığından ve Şehremaneti Başkan Vekilliğinden şahsım ve YANLIŞSIZ Fırka Diyarbakır İl Komutan yardımcılarından eşim Suna Kepolu Ataman derhal istifa edeceğiz. Şayet ispatlayamazsan gereğini bibi var olduğunu zannettiğim şerefine devretme ediyorum. Serencam olarak; bu konuda iftira davası açacağımı de tavzih etmek isterim. Gelirini bile çıkmaz köpekleri amacıyla harcayacağım” şeklinde konuştu. – TRABZON

Share: