AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı İstanbul’da yapıldı

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 6. ayağı olan MAPFRE Sigorta Tırmanma Yarışı, İstanbul Makine Sporları Kulübü (İSOK) yoluyla gerçekleştirildi.

Türkiye Makine Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, 4 ayrı kategoride 24 sporcunun savaş ettiği kodifikasyon, 5 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 yokuş üzerinden koşuldu.

Yarışta, takım birde Sevcan Sağıroğlu Sav Motorsport hesabına Ford Fiesta R1 ile birinciliği elde ederken, ikinciliği Opel Corsa GSI ile Sevgili Motorsport’tan İlker Magnezit ve üçüncülüğü de Citroen Saxo VTS ile Neo Motorsport hesabına yarışan Gizem Sürgün kazandı.

Kategori 2’üstelik Opel Corsa GSi ile yarışan Sav Motorsport pilotu Kaan Esmer zafere ulaşırken, tıpkı takımdan Ford Fiesta R2 ile Çokluk Yudulmaz ikinciliği ve ferdî adına Citroen Saxo VTS ile yarışan Berke Çetin da üçüncülüğü elde etti.

Kategori 3’te Dava Motorsport’tan Kemal Gürsoy Opel Corsa OPC ile sunma aceleci insan olurken, Neo Motorsport’tan Ahmet Izdırap ikinci ve esasen bir takımdan Ford Fiesta ST ile Ilişik Aktürk dahi üçüncü oldu.

Kategori 4’birlikte Mitsubishi Lancer EVO IX ile Güvenli Cem Yalın ilk sırayı elde ederken, GP Garage My Team’in pilotu Gerçek Bacıoğlu ikinciliği, aynı takımdan Sinan Soylu de üçüncülüğü kazandı.

Yarışın takımlar birinciliğini ise 6 sporcuyla uğraş eden Sav Motorsport kazandı.

AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın final yarışı, 29-30 Ilk Teşrin tarihlerinde Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) yoluyla Kayseri Melikgazi’üstelik birleştirme edilecek.

Share: