Avukatı bıçaklayan sanığa 4 suçtan 14 yıla büyüklüğünde mahbes istemi

KAYSERİ’nin Kocasinan ilçesinde, ara buluculuk görüşmeleri sırasında avukat Savaş Ünlü’yü (42) bıçaklayarak yaralayan mevkuf maznun Ersoy K. hakkında, 4 ayrımlı suçtan 1 yıldan 14 yıla kadar delik cezası istendi.

Olay, 12 Ağustos’ta, Gevhernesibe Mahallesi Atatürk Bulvarı’ndaki ara buluculuk ofisinde meydana geldi. İddiaya bakarak, kooperatif alacağı görüşmeleri sırasında uzlaştırıcılık işleyen avukat Savaş Ünlü ile Ersoy K. beyninde tartışma artık. Gelişmemiş sürede büyüyen tartışma, bıçaklı kavgaya dönüştü. Ersoy K., üzerindeki bıçakla Ünlü’yü sol kolundan yaralayıp, kaçtı. İhbarla olay hesabına keyif ve polis ekipleri gönderme edildi. Keyif ekiplerince Kayseri Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ünlü, tedavisinin ardından taburcu edildi. Polis ekipleri, kaçan Ersoy K.’yi yakalayıp, gözaltına aldı. İşlemleri sonrası adliyeye sevk edilen Ersoy K., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

4 FARKLI SUÇTAN İDDİANAMEAvukat Kavga Adlı’nün şikayeti sonrası Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Kayseri 15’inci Temel Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edilen iddianamede, Ersoy K. üzerine ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla büyüklüğünde, ‘mala uymazlık verme’ suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar, ‘tehdit’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘hakaret’ suçundan ise 1 yıldan ile 2 yıla büyüklüğünde girmek üzere mecmu 14 yıla kadar dam cezası istendi.’O SÖZÜ DUYUNCA KAÇTIM’

İddianamede ifadesine da vadi sunulan Ersoy K., “Kendisiyle tartıştık. 3 kere elini beline attı. Silah çekecek zannettim. Silahı göremedim. Ben de cebimden anahtarlığımı çıkardım. Anahtarlıkta meydan düz çakımı çıkardım ama açmadım. Silahı çıkarmayınca ego da çakıyı cebime koydum sonradan birbirimize sarılı şekilde tartışmaya başladık. Cidal ederken, avukatın masasına gelişigüzel düştük. Hariç çıktılar sonraları tanımadığım 3 güç bizi ayırdı. Avukat, ‘Ne kadar insan varsa getirin’ dedi. O sözü duyunca kaçtım” dedi.

Share: