Aylin Nazılıaka: “Chp Herkesi Gölgesinde Esirgeyici Muhafız Adeta Yuva Gibi Hissettiren Esaslı Benzeri Çınar”

CHP Avrat Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Erzincan İl Başkanlığı’nda katıldığı etkinlikte “Bizim partimiz seçme sabık dolaşma kökleri elan de derinlere inen her güzeşte ahit henüz da dallanıp budaklanan ve herkesi o gölgesi altına alıp koruyan kollayan adeta yuva üzere hissettiren köklü benzeri çınar” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, geri partisinin Erzincan İl Başkanlığı’nda yapılan etkinliğe katıldı. Etkinlikte Nazlıaka’nın beraberinde CHP Eş Kolları MYK Üyesi Fevziye Güreşçi, Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Erzincan İl Avrat Kolu Başkanı Imge Yüceer de düzlük aldı. İl Başkanlığı’ndaki etkinlikte duvara çizilen çınar ağacına Nazlıaka umum baskısı yaptı.

Erzincan İl Karı Kolu Başkanı Hülya Yüceer, etkinliği şu sözlerle anlattı:

“BU AĞACIN GÖLGESİNDE GELECEK NESİLLER DİNLENECEK. MEYVELERİNİ CEM VAKTİMİZ YAKINDIR”

“Ati kadınların ellerinde yükselecektir sözünden yola çıkarak bu ağacı yaptım ben ve bu ülkü birlikte bizlere öncülük fail Umumi Başkanımız Aylin Nazlıaka ve kadınlarımızın ellerinden oluşan baskılarla yapraklarını oluşturacağız ve bu yapraklar rengarenk olacak. Bu ağacın gölgesinde gelecek nesiller dinlenecek. Meyvelerini toplama vaktimiz yakındır. Ağacın üzerindeki ilk halk baskısını Aylin başkanım üzere beklettim, ona yaptıracağım. Kalite tercihini dahi namına bırakmadım ve semavi rengi seçtim. Tıpkısı küşayiş uzanım seçtim o rengin örnek benzeri elan olmayacak zira onun oranlarını ben yaptım. Maviyi hastalık seçtim? Mavi evrenin rengi namına bilinir, uyumun rengidir. Bizim başkanımız hep eş kollarıyla ahenkli bir şekilde bizi güdeleme fail birlikteliğimizi sağlayıcı, heyecanı ile bizleri bile heyecanlandıran alanlara koşan bir başkanımız olduğu için hakeza düşündüm. Gökçe boyut huzurun rengidir ego inanıyorum kim Genel Başkanımızın azmi bizlere bile yansıyacak, çalışacağız ve tığ rahat yarınlara bildirme güdük zamanda kavuşacağız.”

Aylin Nazlıaka üstelik şunları söyledi:

“BU ONGUN CHP’NİN ÇINARININ ADETA OMURGASINI SİMGELİYOR”

“İl örgütümüz, karı kollarımız Erzincan’da katlanılamaz ayrımsız neva içerisinde. Bu dikme haddizatında çokça şeyi sahne ediyor. Dediğiniz kabilinden benzeri yanda ati kadınların elinde yükselecek diyoruz. Ayrımsız yandan üstelik bu dikme CHP’nin çınarının adeta omurgasını simgeliyor. Bizim partimiz seçme güzeşte aktarılma kökleri daha bile derinlere nazil, değme sabık aktarılma elan bile dallanıp budaklanan ve herkesi o gölgesi altına alıp koruyan kollayan adeta yuva kabil hissettiren doğru benzeri çınar. Yakında partimizin birlikte sene dönümünü kutlayacağız, 9 Eylül’birlikte. 9 Eylül öncesi hakeza bire bir ağacı yapmanız ayrıca bile simgesel önem taşımış. Kalite üzere bile haddinden fazla teşekkürname ediyorum.”

Konuşmaların arkası sıra Nazlıaka, maviye boyanan eliyle duvara çizilen ağacın cemi ortasına yüklülük yaptı.



Share: