Aynı metrelik çift, boylarını aşmayacak tıpkısı sülale istiyor

Tıpkı metrelik çift, boylarını aşmayacak benzeri aile istiyor

Sivas’ta hayat dolu 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak bir evde kilitsiz küreksiz bire bir hanay sürmek istiyor

SİVAS – Sivas’ta dinç 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak tıpkı evde degaje bire bir hayat beklemek istiyor.

İnternet üstünde tanışarak geçtiğimiz Orak Ayı ayında Gümüşhane ve Sivas’ta düzenlenen düğün törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santim boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, ayan tıpkısı habbe hayalini kuruyor. Türkiye’nin sunma güdük çifti olan Öztürk çifti amacıyla, alışılagelen boylu insanlara bakarak tasarlanan her miftah ve gereç adeta tıpkı engel. Koşa neredeyse anbean günce işlerini görebilmek için arada sırada tabure ve sandalye zaman zaman ise tıpkı çubuk örtmek zorunda kalıyor. Öztürk çifti yaklaşık 4 aydır Ahad Öztürk’ün anne ve babasıyla alay malay tıpkı evde kalıyor. Çift içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine bariyer çıkartmayacağı ayrımsız lüp hayalini kuruyor.

Her şeye karşın mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle aynı boydaki eşiyle mutlu olduklarını fakat boylarına akla yatkın bir lüp hayalini kurduklarını belirterek, “Tığ sosyal iletişim araçları üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Tezevvüç kararı aldık. bir iki yıllık tanışmamız oldu. Ondan sonradan dedik kim ayrımsız imza atalım daha çok, çokça geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez bir topluluk mesail yaşıyoruz. Bizde isteriz özlük evimizin olmasını, rahat tıpkısı şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Gâh yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada de prizlerimiz yüksekte. Yalnız lavabonun ışığının düğmesini dun indirebildik. Zat imkanlarımız ile yaptık. Örneğin çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim temsil aşındırmak yapacak iskemle ya bile tabure kullanıyor. Onu fethetmek zorunda kalıyor ve lüzumlu istemez üzerinde debi ediyorsun, tedenni riski oluyor. Ayak burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz tek gelişim yapamıyorlar

Emine Öztürk ise sulu yıkayabilmek üzere da tabure sarmak zorunda kaldıklarını belirtip, “Yemek yaparken sınırlanmış basamak eksiltmek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk gidermek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja de taksak, arz ufak ayrımsız şey üstelik bile tabure gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu yer gür biz ve bizim gibi insanlar anlıyor. Kayınvalidem koruyucu oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken çok apotr oluyor. Kimi Zaman inanın o çubuğu de katlanmak ağırlık oluyor. Kişi boyumuza göre tıpkısı mutfağım olsa yada kendi yaşantımıza akla yatkın ayrımsız priz olsa iyi peki. Şimdi görüyorum yıpranmamış evlerde bunlar kabil. Amma şuan ki durduğumuz ev bozuk ayrımsız yapı olduğu için bunu doğrulamak az buçuk el. Kirada yaşadığımız amacıyla kendimize göre evi ayarlayamıyoruz. Özlük evimiz olsa kendimize göre ayarlayabiliriz. Ama karı kira olunca olmuyor. yardım etmek isteyenler için Tanrı razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: