BAKAN KASAPOĞLU: TÜRKİYE YÜZYILI GENÇLERİN VE SPORCULARIN YÜZYILI OLACAK

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Türkiye yüzyılına gençlerin ve sporcuların işaret vuracağını belirterek, “Tığ biliyoruz ki; Türkiye yüzyılına çoluk çocuk ıstampa vuracak. Tığ inanıyoruz ki Türkiye yüzyılına Türkiye’nin sporcuları kaşe vuracak. Türkiye’nin elan önce çaşıt üstelik gönderemediği branşlar vardı arsıulusal organizasyonlarda. Bilcümle bakardık eksantrik ülkeler bunu bittabi nail diye ama artık iş farklı bir eksende. Imdi onlar soruyorlar; ‘siz bu işi bittabi başardınız?’ diye niteleyerek. 68’den fazla branşı en aktif şekilde destekleyen ayrımsız ülkeyiz” dedi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, AK Öğür’nin ‘2023 Kent Buluşmaları’ programı kapsamında Kırklareli’ni müzakere etti. Kentteki önceki ziyaretinde, Ahali Eğitim Merkezi’nde sivil topluluk bünye temsilcileriyle aynı araya gelen Bakan Kasapoğlu’na AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı, Adana Mebus Jülide Sarıeroğlu, Kırklareli Mebus Selahattin Minsolmaz, Tekirdağ Saylav Çiğdem Koncagül ve partililer zevcelik etti.

‘TÜRKİYE’NİN MAHDUT ÖRNEĞİ DÜNYA’NIN HİÇBİR ÜLKESİNDE YOK’

Türkiye’nin gelişigüzel anlamda bire bir acun ülkesi haline geldiğini belirten Nazır Kasapoğlu, mikro konusunda dünyada eksantrik ayrımsız örneğinin olmadığını dile getirdi. Kasapoğlu, “Bundan Sonra Türkiye tıpkısı acun ülkesi. Seçkin anlamda benzeri acun ülkesi. Diplomasisi ile enerjiden tarıma, tarımdan spora, toyluk yatırımlarına kadar benzeri dünya ülkesi. İşte Türkiye’nin yurtları. Türkiye’nin yetersiz örneği dünyanın tek ülkesinde yok. 850 binden aşkın sığa ile 800’den çok yurtla. Arzu eden, isteyen her öğrencimizi yurtlarımıza yerleştirdik. Salı haset bütçe komisyonunda açıkladık, 100 kişiden 97’si yurtlarda, bunun eksantrik tıpkısı örneği bulunmayan. Dedik evet önceki özellikle; bu çatının altında tutmak talip herkesi, bu kapıları sonuna kadar açarak, mecmu imkanları seferber ederek yurtlarımıza alacağız. Hamdolsun bunu başardık. İşte diyoruz ya dinç odaklı, yaratıcı, hizmet odaklı bir siyaset. İşte 21 yılda gelinen bulgu hamdolsun, gençlerini yemeden içmeden lafla, benzeri takım cılız söylemlerle değil, onlara bakım ederek, onlar üzere kapıları ardına büyüklüğünde açarak ortaya konan bakım anlayışıyla gerçekleşiyor. 500 güçlükle kapasitesinden 17 kat arttırarak 800 binden çok kapasiteye ulaştık” dedi.

‘KREDİ BORÇLARINDAKİ PARA ŞIŞKINLIĞI FARKLARINI DAHI TARİHE GÖMDÜK’

Kredi ve burs uygulamasında de şişman kolaylıklar sağlandığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “500 binden aşkın mektepli, 1 milyondan fazla canlı krediler ve burslardan faydalanıyorlar. Geri parlamentomuz yasalaştırdı. Sayın cumhurbaşkanımız 2 kamer ilk ilan etmişti, gençlerimiz çıktı aldıkları kredileri motamot aldıkları üzere ödeyecekler. 1961 yılından beri Efdal Tedrisat Kanunu’nda olan para şişkinliği farklarını birlikte, elbette harçları dahi tarihe gömdüysek kredi borçlarındaki şişkinlik farklarını de SELIM Öğür kendisine sayın cumhurbaşkanımızın zinde odaklı siyasetiyle tarihe gömdük, kalburüstü iyi olsun. İşte tendürüst odaklı yöntem budur; gailesiz odaklı siyasa gençlere düş vermektir, gençlere kasırga vermektir, onların önünü açmaktır, onları desteklemektir. Siyasette, bürokraside, hayatın rastgele alanında gençlerle bir yolu, ahali ele, dal kolalama yürümektir. İşte DÜRÜST Tümen kabinesi Türkiye’nin sunma güre kabinesi. Türkiye’nin yer taze milletvekilleri DOĞRU Öğür’dahi, genişlik gailesiz siyasal kadrolar DÜRÜST Parti’de. Deneyimsizlik bizim gücümüz, o nedenle diyoruz evet; Türkiye yüzyılı inşallah gençliğin yüzyılı olacak, dinamizmin yüzyılı olacak. İnşallah Türkiye yüzyılında, bugüne büyüklüğünde kasılma ettiğimiz bu altyapıyı, değme alanda muvaffakiyetli aynı şekilde halk ele vererek taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN TEKNOLOJİDE ÜSTELIK ÖNCÜLÜĞÜ DEVAM EDİYOR’

Türkiye’nin teknoloji yatırımlarının bile devam ettiğini belirten Kasapoğlu, “İşte TOGG, benzeri araçtan ötesi aynı teknoloji hamlesi. Diyoruz evet Türkiye avangart ülke. İşte Türkiye’nin teknolojideki öncülüğü, defans sanayinden farklı teknoloji alanlarına kadar gümbür gümbür bitmeme ediyor. İstanbul Havalimanımız. Geçtiğimiz cumhuriyet altını bayramlarından birinde açtığımız. Biz hizmet siyasetiyiz, biz im siyasetiyiz diyerek boşuna söylemiyoruz. O yüzden; mütekâmil demokrasisi, hukuk düzeni, bilimi ve sanatıyla hayatın her alanında daha işlek ve müreffeh tıpkı Türkiye hedefimize yavaş yavaş ilerliyoruz. Bu kuruluş 21 yıldan beri gecesini gündüzüne büyüklüğünde, özveriden kaçınmadan, bu düzenleme tıpkısı fedakarlık sembolüdür. Bu teşkilatı birlikte dünyada ayrıksı tıpkı örneği yoktur” diye konuştu.

‘2023 VE SONRASI SPORUN YÜZYILI OLACAK’

Türkiye yüzyılına gençlerin mühür vuracağını birlikte rapor fail Bakan Kasapoğlu, “Tığ biliyoruz ki; Türkiye yüzyılına çoluk çocuk damga vuracak. Biz inanıyoruz ki Türkiye yüzyılına Türkye’nin sporcuları nitelik vuracak. Türkiye’nin daha geçmiş dil avcısı dahi gönderemediği branşlar vardı uluslararası organizasyonlarda. Hep bakardık başka ülkeler bunu şüphesiz başarmış diye ama artık aksiyon ayrımlı tıpkısı eksende. Artık onlar soruyorlar; ‘siz bu işi şüphesiz başardınız?’ diye niteleyerek. 68’den fazla branşı genişlik hayat dolu şekilde destekleyen bir ülkeyiz. Bu çerçevede bile beherglas branşta iddiası olan bir ülkeyiz. Bundan Sonra kafilelerimiz böke olma hedefiyle katılıyorlar balaban gruplarda. Hamdolsun hem hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz, hem bile yıpranmamış hedeflerle daha balaban başarılara yelkenli açıyoruz. O nedenle diyorum 2023 ve sonrası Türkiye Yüzyılı, sporunun beniz yılı olacak” ifadelerini kullandı.

’20 YILDA 100 YILIN İŞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

YANLIŞSIZ Parti Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu üstelik, Türkiye yüzyılı kapsamında hem çalışmalarına bitmeme ettiklerini, hem de hedeflerini belirlediklerini kaydetti. Sarıeroğlu, “İnşallah vatandaşlarımızın desteğiyle, emin adımlarla AK Öğür kendisine, Halk ittifakı adına yolumuza devam ediyoruz. 2023 seçimlerine çok faal şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah milletimizin güveni, milletimizin desteğiyle alay malay, teşkilatlarımızın kararlı çalışmalarıyla büyük sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Birlik, kardeşlik, beraberlik içerisinde, cumhur ittifakı namına hedefimize sakıncasız adımlarla ilerliyoruz. 20 yıldır vatandaşımızın desteğini almış dinamik aynı davayız, siyasal hareketiz. Liderimizle birlikte her alanda, sanayiden, tarıma, eğitimden sağlığa, iş hayatından ulaşıma 81 ilimizde 84 milyon vatandaşımıza ulaşacak şanlı icraat yaptık. Badireler atlattık, herhangi bir biri bizim için benzeri sınavdı. Amma Allah’a hamdolsun 20 yılda 100 yılın işini gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

Share: