Balıkesir haberleri: Havran Kocadağ’da fellah hayrı güç deste gördü

Havran ilçesine bağlı rustik Kocadağ Mahallesinde anadan görme ekinci hayrı binlerce vatandaşı buluşturdu.

Mahalle Camiinde, Kur’an Alicenap tilaveti, İlahiler ve Mevlid-i Kutsi okunurken, Müftü Sedat Karali’dahi dua yaptırdı. Nısfınnehar namazının kılınmasının ardından kocabaşı Ahmet Küsür’ün öncülüğünde hazırlanan yemekler katılanlara izzetüikram edildi. Ferasetsiz kadınlar eliyle hazırlanan yemekleri servis girmek için gençler de seferber oldu.

Kaymakam Enver Özderin ve Belediye Reisi Sakıncasız Ersoy, vatandaşlarla kardeşçe ederken, Kocabaşı Ahmet Küsür’e ortaklık sağlayıcı davetlilere teşekkürname etti. Gelenekleri yaşatmaya kararlı olduklarını anlatan Kocabaşı Ahmet Küsür, yararlı için haddinden fazla sayıda vatandaşın katkıda bulunduğunu söyledi. Hayıra belde köylerin yanında Havran kaymakamlık merkezi ile Burhaniye’den da katılım dikkat çekti. Burhaniye’den gelen Mütekait Öğretmen Devlet Beyazıt, “İlk defa Kocadağ’a geliyorum. Bu hayırlar ilişki ve beraberliğe miftah olmaktadır. Muhtarımızı ve mahalle halkını kutluyorum”dedi.

Mustafa Karababıyık üstelik, yemeklerin birlikte servisinde haddinden fazla bol olduğunu anlatırken, emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi. – BALIKESİR

Share: