Balıkesir yerli haberi… Ayvalık’ta ikinci baharı yaşayacaklar

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, mülkiyeti Ayvalık Belediyesi’ne ait kızıl toprak üzerinde yükselen ve hareket insanının inşaatını üstlendiği, tamamlandığında tefrişatını Ayvalık Belediyesi’nin yapacağı Ayvalık’ın buğulanmış bakımevinin yapım çalışmaları alelacele sürüyor. Yaşlı kademe hizmete açıldığında konuklar Ayvalık’ın nazirsiz manzarası eşliğinde ikinci baharı yaşayacak.

Ayvalık’ta “keşkeler” ortada vadi kayran nemli bakımevinin, Komutan Ongun Reşit ile bağışçı arasında imzalanan protokolün peşi sıra yapımı başladı. Komutan Reşit’in yoğun aralıklarla denetlediği inşaatta tamam katların betonarme ve zar yapı işleri tamamlandı. Bilim İşleri Müdürlüğü ekipleri yapım başlangıcında istinatgâh etütleri akıllıca olan alanda, yerin ilkokul metre altına inerek melce ve depolama alanlarını de oluşturdu. Temel Taşı kazı çalışmaları sırasında kısaca üç bin harfiyat kamyonu dolusu toprak bile dolgu malzemesi yerine farklı alanlarda değerlendirildi.

Günümüz şartlarına akıllıca ve çağdaş tıpkısı buğulanmış bakımevinin Ayvalık’a kazandırılacağını vurgulayan Komutan Olmuş, inşaatın her aşamasını canlı ayrımsız şekilde takip ediyor. Belediye Başkanı Sevinçli Ergin, “İnşaatta yekpare katlar çıkıldı ve zar belik işlemleri tamamlandı. Sebahat Âlem Büyük Nemli Bakımevi’ nin küşat kurdelesini gelecek yıl kesmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Keşkelerimiz beyninde kayran kayran tıpkısı projemizin daha gönül geçirilmesinin akıllıca gururunu yaşıyoruz. Yaşlılarımıza hizmet etmek bizim görevimiz, onlara Ayvalık’ta ikinci baharı yaşatacağız. Ayvalık Belediyesi yerine yaşlılarımızın bize seslendikleri andan itibaren yanlarındayız. Tecrübeleriyle bize el gösteren, yolumuza çerağ markajcı kızıl büyüklerimize hayata geçirdiğimiz buğulu bakımevinde konaklama ve bakım ünitelerinin yanında hobi ve nutuk atölyeleri, sosyal etkinlik alanlarında birlikte hizmet edeceğiz” dedi.

Ayvalık Belediye Reisi Mutlu Ergin, Ayvalık’ta etraflı yıllardır eksikliği mahsus bakımevinin büyük aynı fariza üstleneceğini söyledi ve inşaatın açacak tesliminin bağışçı yoluyla yapılacağını belirterek, mobilya ve tefrişatını Ayvalık Belediyesi’nin üstleneceğinin bile bilgisini verdi. – BALIKESİR

Share: