Balkan Kupası’nda uğraş edecek Cizre Belediyespor hazırlıklarını sürdürüyor

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Cizre Belediyespor, Moldova temsilcisi DORD Chisina ile 20 Eylül’de, Kosova’nın KV Peja takımıyla üstelik 21 Eylül’de yapacağı müsabakaların hazırlıklarını sürdürdü.

Geçen zaman Efeler Ligi’ni 6. sırada tamamlayarak Avrupa’ya gitmeye adalet kazanan Cizre Belediyespor, Şırnak Spor Salonu’nda 20 Ilkgüz Salı haset saat 15.00’te DORD Chisina, 21 Ilkgüz Çarşamba günü ise saat 13.00’te KV Peja takımıyla karşılaşacak.

Takımın başantrenörü Burak Hascan, Cizre İlçe Inanma Müdürlüğü Spor Salonu’nda gerçekleştirilen antrenmanda AA muhabirine, benzeri kamer süresince İstanbul’bile çok iyi benzeri kamp dönemi geçirdiklerini belirterek, bu hafta Balkan Kupası ile 1 Ekim’de başlayacak lige hazır olduklarını söyledi.

İstanbul’daki tedarik müsabakaları kapsamında Galatasaray HDI Sigorta ile 2 maç yaptıklarını anımsatan Hascan, “Balkan Kupası’ndan etraf sezonu erken açtık. Şu zaman tek sıkıntımız yok. Topluluk gidişat, beceri ve taktik açıdan amade durumda. Cizre Belediyespor yerine hedefimiz Balkan Kupası’nı kazanıp Challenge Kupası’na katılmaya adalet sarmak.” diye niteleyerek konuştu.

Oyunculardan Eksiksizlik Kayhan, kullanılmamış sezona ve Avrupa maçlarına yer dolgunca şekilde hazırlandıklarını belirtti.

“Balkan Kupası’nda iki maçımız var ve bu maçları alıp Challenge Kupası’na sürmek istiyoruz.” diyen Kayhan, taraftarın desteğiyle kupayı kente getirmek istediklerini rapor etti.Share: