Balon fiyatları yükseldi, sanal tuğra ilgi arttı

Palavra fiyatları yükseldi, sanal tuğra ilgi arttı

NEVŞEHİR – NEVŞEHİR – Tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra ilginç düz oluşumları, vadileri, saha altı ve kayran üstü şehirleri ile Dünya’nın ve Türkiye’nin majör turizm merkezlerinden olan Kapadokya bölgesinde yapılan balon turlarına binemeyen evcil turistler mevhum turlara akın ediyor.

Kapadokya Bölgesi ile özdeşleşen hamam çekicilik Balon turları, buraya gelen turistlerin açmak istediği aktivitelerin başında meydan alıyor. Sabahleyin erken saatlerde bölüm doğumu ile havalanan hamam çekicilik balonlarına binen turistler, bölgeyi adeta kuş bakışı izliyor. Hava koşullarının ergonomik olduğu günlerde tıpkı anda havalanan 150’ye andıran sıcak çekicilik balonu hem binenler amacıyla, hem bile izleyenler üzere heybetli bire bir görsel ziyafet sunuyor. Sonuç günlerde yapılan zamlardan bilahare Kapadokya Bölgesini havadan bağlı olmak yerli turistler üzere imkansız ağıl geldi. 220 avroya büyüklüğünde sâdır fiyatları ödeyemeyen evcil turistler, çareyi evet palavra turlarını yerde izleyerek yada 35 teklik mevhum turlara katılarak buluyor. Nevşehir’in Ürgüp ilçesine sınırlanmış Üçgüzeller mevkii’nde kâin palavra maketine binen yerel turistler, 3 boyutlu sanal gözene sebebiyle Kapadokya Bölgesini kuş bakışı izleme imkanı buluyor.

Vatandaşlardan Osman Akva, üstünlük korkusu olduğu ve fiyatının dahi sıkıntılı olduğu için mevhum cevelan yapmayı tercih ettiğini belirtti. İşletmeci Buyuru Temir de, “Burada evcil ve ecnebi misafirlerimize aynı hizmet sunuyoruz. Bu işe önceden amacımız üstünlük korkusu olan misafirlerimize palavra tanıtımı yapmaktı. Mevrut misafirlerimizin kimisinin üstünlük korkusu var, kimisinin da maddesel durumu ergonomik değil. Alelhusus maddesel durumu yarar sıfır misafirlerimiz çok rica ediyorlar. Bizde bu taleplerini karşılıyoruz. Burada balon turunun simülasyonunu yaptık” dedi.

Gerçeğine binmediğini söyleyen Osman Cemtekin ise, elan evvel hamam çekicilik balonuna binmediğini, mevhum uçuşunda dolgunca ayrımsız tecrübe olduğunu dile getirdi.

Share: