Başakşehir’de 34 sakat BİKAM ile hareket gücüne kazandırıldı

Başakşehir Belediyesi, İstihdam ve Kariyer Yönlendirme Merkezi (BİKAM) ile özürlü bireylerin aksiyon hayatında meydan alması üzere büyük adımlar attı. 2022 yılında 34 sakat ilçe sakini gelişim gücüne kazandırıldı.

Başakşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyere Manipülasyon Merkezi (BİKAM), işverenler ile gelişim arayanları bir araya getirerek istihdama destek oluyor. Herhangi Bir sektörde işe ihtiyacı olan kaza sakinlerinin BİKAM’a yaptığı başvurular anahtar altına alınarak, yapabilecekleri aksiyon statülerine göre ayrılıyor. BİKAM üzerinden aksiyon başvurusunda kâin özürlü erler bile hisse senedi gücüne kazandırılıyor. 2022 yılı içerişimde 34 engelli duygusal, türlü gelişim kollarında hareket hayatına atıldı.

“ESKİSİNDEN HENÜZ GÜÇLÜYÜM”

İşitme mânialı Bilge Basınç ve Tasavvur Kötü ile otizmli Soyluluk Anormal yaşadıkları süreci anlattı. Nesiç firmasında işe başlayan sem mânialı Hakim Basınç, “BİKAM aracılığı ile hareket hayatına atıldım. Harıldamak hem içtimai hayatıma hem da şahsi gelişimimde büyük ulama sağlıyor. Ruh Bilimsel adına eskisinden haddinden fazla henüz güçlüyüm. Başakşehir Belediyesi’ne hizmetlerinden hava teşekkürname ediyorum” dedi.

“İŞ GÜCÜNE BINDI OLUYORUM”

İşitme özürlü Garaz Tütün birlikte tek engelin çalışmanın ve üretmenin önüne geçemeyeceğini belirtti. İş gücüne katılmaktan mutluluk duyduğunu tabir fail Kötü, “BİKAM sebebiyle kabiliyetime makul olan ayrımsız işe yerleştirildim. Özürlü olduğumuz amacıyla aksiyon bulmakta zorlanıyorduk. Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği bu hizmet sayesinde hem ülkemizin hem da ailemin gelişim gücüne katkı sağlıyorum” diye niteleyerek konuştu.

TÜRKÜYLE TEŞEKKÜRNAME ETTİ

Diş polikliniğinde işe başlayan otizmli Kerem Sapık ise çalışmaktan haddinden fazla mutlu olduğunu belirtti. Hastaları kapıda karşılayan Sapık, Başakşehir Belediye Reisi Yasin Kartoğlu için Erzincan yöresine ilişik ‘Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım’ türküsünü söyledi.

Share: