Başbuğ Özgürlük, Dernekler Yerleşkesi’nde Sonuç Hazırlıkları Taharri Etti

İzmit Şehremini Fatma Kaplan Özgürlük, çalışmaların tamamlandığı ve 12 ilçedeki derneklerin faydalanabileceği; bu akşam ezanı lansman programı yapılacak olan Dernekler Yerleşkesi’nde serencam hazırlıkları inceledi.

İzmit Belediyesi, ilimizin bilcümle ilçelerinde faaliyetlerini yürüteç dernekleri ayrımsız araya getirecek olan Dernekler Yerleşkesi’nde çalışmaları tamamladı. Yerleşke, Orhan Mahallesi’nde düzlük düzlük Necati Gençoğlu Merkezi dönüştürülerek, Kocaeli’deki umum derneklerin çalışmaları için kapılarını bu akşam ezanı açıyor. İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Özgürlük üstelik derneklerin seksiyon devir ağırlanacağı Dernekler Yerleşkesi’deki serencam hazırlıkları durumunda inceledi.

“DENK UYGULAMALARI İNCELEDİK”

Dernekler Yerleşkesi’nin bu akşamdan itibaren faaliyete geçeceğini tamlayan Komutan Hürriyet, “Bu şehir odaları, sivil topluluk kuruluşları, dernekleri hayat dolu olan bire bir kent. İzmit aslında tıpkısı Türkiye mozaiği. İzmit Türkiye’dir. Derneklerimizin ihtiyaçları doğrultusunda alelhusus dayanışmalarını pekitmek, ihtiyaçlarını kabul etmek amacıyla hangi yapabiliriz diye çok düşündük. Göreve geldikten sonradan benzer uygulamaları inceledik. Nilüfer Belediyesinin Odalar ve Dernekler Yerleşkesini inceledik. İzmit Kocaeli’ye da hakeza tıpkı kampüs vermek istedik. Derneklerin birçok ihtiyacını gidermesi namına İzmit Belediyesi olarak biz koruyucu olabiliriz diye düşündük. İki mücahede başlattık. Bunlardan biri Balkan Dernekleri Yerleşkesiydi ve açılışını yapmıştık. Şuanda 14 pasaj Balkan derneğimiz ve saatleri uygun olduğunda başka derneklerimizin bile kullanımına peyda tıpkı şekilde birçok ihtiyaca cevap veriyor.

“BURASI ATIL BİR MERKEZDİ”

Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ni tıpkı dönüşüme bittabi tuttuk. İçindeki fonksiyonu düzeltilmiş ettik ve burayı benzeri yerleşkeye çevirdik. Çetin aynı değişiklikler gerçekleştirdik. Bu tadilat sonucunda dahi Dernekler Yerleşkesi adını verdiğimiz benzeri fonksiyona dönüştürdük. Burada derneklerimizin, sivil cemiyet örgütlerimizin, odalarımızın hassaten zamanları akla yatkın olduğunda okullarımızın birçok ihtiyacını karşılayabilecek alanlar yarattık. Burası etkisiz benzeri yerdi. Yılda bir iki defa nikah evet oluyordu evet olmuyordu. Çok kullanılmıyordu.

“ÇOK FONKSİYONLU OLACAK”

Biz burayı artık haddinden fazla henüz aşkın kullanılacak benzeri alana dönüştüreceğiz. Bugünden itibaren canlı kullanmaya başlıyoruz.  Bu akşamdan itibaren derneklerimizi seksiyon fasıl ağırlamaya başlayacağız. Kendilerine bu alanı tanıtacağız. Bu alanı hangi şartlarda kullanabileceklerini anlatacağız. Tamlık derneklerimiz bu alanı zahir kullanabileceklerini göstereceğimiz sunumumuzu gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ’DEKİ BILCÜMLE DERNEKLER FAYDALABİLECEK

Kocaeli’deki bütün derneklerin kullanımına celi olacak Dernekler Yerleşkesi, İzmit Belediyesi ekiplerince balaban ayrımsız özveri ile hazırlandı. Umum ayrıntıların düşünüldüğü yerleşke içerisinde 377 metrekarelik çokça amaçlı salon, 130 metrekarelik konferans salonu, 11 cemiyet ofisi, hile odası, danışma ve kafeterya vadi takanak. Derneklerin kamu mülakat ve etkinliklerini bayındır ayrımsız şekilde gerçekleştirebileceği kampüs bu akşam itibariyle derneklere tanıtılacak.

Share: