Başkan Akçadurak, “Gediz’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılını kutluyorum”

Kütahya’nın Gediz İlçesinin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100.yılı sebebiyle, Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak, tıpkısı kere elan nazik ayrımsız şenlik, heyecan ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Başkan Akçadurak; “Milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu yurdun ciharıyek yanı sıra olduğu gibi, bundan tam beniz yıl önce 1 Ilkgüz 1922’da Gediz’birlikte birlikte taayyün etti.

30 Ağustos 1922’de Türk ordusu, işgalci güçleri Anadolu’dan çekmek üzere 26 Ağustos’ta Afyon’da Nazik Taarruzu başlatmış ve Dumlupınar’da Başkumandan Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün idaresinde düşmanlar imha edilerek zafere ulaşılmıştır. 9 Ilkgüz’e büyüklüğünde devam eden bu süreçte, Gediz 1 Eylül 1922 tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur” ifadelerini kullandı.

Başkan Akçadurak ayrıca; “Vatan topraklarımızı bizlere ödül fail ülkemizin ve milletimizin ayrılamaz bütünlüğü için canlarını seve seve veren umum aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi yağmur, şükran ve şükranla anıyor, ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyorum” şeklinde konuştu. – KÜTAHYA

Share: