Başkan Bahadır, YANLIŞSIZ Parti heyetine Kdz. Ereğli’nin taleplerini iletti

Kdz. Ereğli TSO Umumi Heyet Başkanı Arslan Bahadır, DOĞRU Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar ile beraberindeki heyeti basar binasında ağırlayarak, 2. OSB, Ereğli kasaba yolu, yetişek kampüsü, kamu binalarının yapımı, tekke balıkçılığı ve acemi spor kulüpleri amacıyla vadi kadar ilçenin şanlı sorunlarını dile getirdi ve yapılması müstelzim yatırımlarla ait önerilerini ve taleplerini aktardı.

SELIM Tümen Zonguldak Mebus Hamdi Uçar, YANLIŞSIZ Öğür Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Av. Kovanlık Bozkurt ve beraberindeki gök bilimi Kdz. Ereğli TSO’yu ziyat ederek, Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş, Başkan Yardımcısı Tasin Tanyıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri, Mevlüt Özdemir, Valör Çaygeç, Özgür Erdoğan, Sedir Başkanvekili Taha Kuyumcuoğlu, Sedir Üyesi Cidal Koşun ve Cevdet Demircan ile bire bir derinti gerçekleştirdi.

Kdz. Ereğli TSO Umumi Heyet Başkanı Arslan Bahadır, ilçenin evgin çözüm muntazır sorunları ile yapılması müstelzim yatırımlarla ait DOĞRU Fırka heyetine bilgiler vererek, Ereğli’nin gelişmesi ve büyümesi üzere önemli adımlar atılması gerektiğini söyledi. Komutan Bahadır toplantıda yaptığı konuşmada “Kdz. Ereğli’bile teferruatlı yıllardır gündemde olan terbiye kampüsü projesi var. Belediye ruhsatı kesti, Ereğli Eğitim Vakfı Proje maliyetini ödedi. Yetişek Kampüsü projesine aynı an ilk başlanması ve hayata geçirilmesini bekliyoruz. Ereğli’nin Kıyıcak’tan başlayıp Ören Mahallesi’nden Zonguldak-Ereğli karayoluna bağlanacak olan belde yolu projesi var. Vekillik projeyi onayladı ve maliyet hesabı yapıldı. Bütçede tahsisat olmadığı belirtilerek projeye tıpkı cins başlanamadı. Ereğli- Devrek arası karayolu bizim olmazsa olmazımız. Eriştirme Bakanımız geçtiğimiz aylarda Ereğli’yi ziyaretinde 2023 yılında yolun tamamlanacağı sözünü vermişti. Buradaki çalışmaların benzeri dakika geçmiş hızlandırılmasını ve yolun yapımının tamamlanmasını bekliyoruz. İlçemizde kamu binaları yenileri yapılacağı gerekçesi ile yıkıldı. Maalesef detaylı aynı süredir yapılamadı. Kaymakamlık, Emniyet ve diş hastanesi binalarının benzeri an önceki yapılması gerekiyor. Kdz. Ereğli TSO yerine öncülüğünü yaptığımız 2. Birleştirme Sanayi Bölgesi projesi çalışmalarımız bitmeme ediyor. Bu proje hem ekonomimizin büyümesi hem birlikte istihdamın artırılması amacıyla iri ehemmiyet taşıyor. Sizlerden bu konuya desteklerinizi bekliyoruz. İlçemizde sektörel çeşitliliğin ve istihdamın artırılması üzere aynı eksantrik projemizde cezaevi balıkçılığı. Bu konuda ön çalışmalarımızı yaptık. Yeniden bu konuda bile desteklerinizi bekliyoruz. Antrparantez ilçemizde ajur şeş tarımın geliştirilmesine müteveccih çalışmalar yapılmasını istiyoruz. Ayrımsız başka talebimizde çolpa ayak topu kulüplerimizin kullanımı üzere meydan talebimiz var. Biz bu projeleri strateji ediyoruz. Kdz. Ereğli için hayati öneme eş olduğunu düşünüyoruz. Bahsettiğimiz projeler hayata geçtiğin Kdz. Ereğli’nin bir nice sorunu çözgün olacak ve ilçemiz daha de büyüyüp gelişecek. Kdz. Ereğli TSO yerine bizim sizden talebimiz bahsettiğimiz konuları çözmeniz ve hayata geçirmeniz” dedi.

Yaklaşık 2,5 saat süren toplantıda Başbuğ Keleş saylav Hamdi Uçar ile beraberindeki heyete gösterdikleri ilgiden periferi teşekkürname etti. – ZONGULDAK

Share: