Başkan Büyükkılıç, Macaristan ziyaretini değerlendirdi

Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, düet ve heyetler arası görüşmelerde bulunmak amacıyla beraberindeki heyetle gittiği Macaristan ziyaretiyle ilişik açıklamalarda bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Büyükkılıç, reislik makamında yaptığı değerlendirmede ziyarette tarım ve hayvancılıktan Erciyes Kayak Merkezi’ndeki turizme kadar bir nice konuda temaslarda bulunduklarını anlattı.

Kardeş site Miskolc yetkilileriyle da görüştüklerini vurgulayan Büyükkılıç, “Avrupa Birliği ülkesi olan Macaristan’daki hesaplı sorunları gördük.” ifadesini kullandı.

Avrupa’dahi ve dünyada Erciyes Ski Merkezi’nin balaban demet gördüğünü tamlayan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Orada resmi ağızlardan evet bile iş adamlarından gündeme mevrut bütün Erciyes Kayak Merkezi oldu. Uluslararası standartta tıpkı kayak merkezi olarak, 19 mekanik tesisi, 40 pisti, 130 kilometre uzunluğundan daha aşkın yarışlık uzunluğuna ehil aynı ski merkezinden bahsediyoruz. İnşallah Efdal İrtifa Merkezi’ni üstelik beslemek aracılığıyla şişman aynı avantaj elde etmiş olacağız. Erciyes Kayak Merkezi’nin tanınırlık açısından çok ehemmiyet sunma ettiğini, acun ve Avrupa standartlarında olduğunu rahatlıkla bütün söylüyor, takdir ediyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Rusya’dan charter seferlerinin da başlıyor olması yaptığımız girişimler sonrası bizlere kazanım oldu.”

Büyükkılıç, Macaristan’de meclis yetkilileri ile üstelik görüştüklerini, sonrasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile de kestirmece bir saat müzakere yaparak, değerlendirmelerde bulunduklarını aktardı.

Share: