Başkan Savran eğitimciler ile tıpkısı araya geldi

Nevşehir Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi’nin eğitime ve gençlere olağan desteğini arttırarak sürdüreceğini söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Görevli-Sen Konfederasyonuna sınırlı Eğitim Bilimi-Tıpkısı-Sen Nevşehir Şubesi tarafından planlı ‘1 Bahis 1 Konuk’ programına katıldı. Ofis binasında planlı toplantıda eğitimcilerle tıpkı araya gelen Başbuğ Sarban, Nevşehir Belediyesi’nin eğitim faaliyetleri için arkadaşça etti. Eğitimin bir toplumun gelişmesindeki yeryüzü büyük temel olduğunu ifade eden Başkan Deveci, Nevşehir Belediyesi namına eğitime desteklerini arttırarak sürdüreceklerini vurguladı. Esas sınıfından liseye büyüklüğünde tam kademelerde öğrencilerin yetişek hayatında onların yeryüzü şişman destekçilerinden biri olduklarını tabir eden Sarban, Hars ve Sosyal İşler Müdürlüğü kanalıyla geçtiğimiz sene yıl içerisinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri amacıyla ücretsiz namına kestirmece 80 bin skor istifham bankası ve havari ibret kitabı dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve düzenledikleri online ve yüz yüze sınama sınavları ile da öğrencilere sınav alışkanlığı kazandırmada kebir aynı nümayiş üstlendiklerini kaydetti. Bunun birlikte öğrencilere seçme sene binlerce ücretsiz kitap dağıtımı yaparak kırtasiye desteğinde dahi bulunduklarını söyleyen Deveci, düzenledikleri kitap fuarları sebebiyle da öğrencileri Türkiye’nin adlı yazar ve yayınevleri ile buluşturduklarını anlattı. Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün bile hem gençler hem dahi eğitim balaban çalışmalara imza attığını vurgulayan Savran, bu yıl başlattıkları Hasbilik Projesi’nin ise umum Türkiye’ye emsal olduğunu söyledi.

Proje ile alay malay gönüllülerin benzeri araya gelerek İlkokul öğrencileri için ücretsiz kurslar ve toplumsal etkinlikler düzenlediklerini tabir eden Deveci, “Proje ile sadece ülke merkezi değil karye okullarındaki çocuklarımıza üstelik dokunuyoruz. Küsurat fahri sayımız ile gelişigüzel bakir terbiye tedrisat yılında gene yetişkin faaliyetlere imza atmaya hazırlanıyoruz. Bunun beraberinde üniversiteye hazırlanan gençlerimiz amacıyla düzenlediğimiz yaz kampları, Beden Terbiyesi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO) okumak talip çoluk çocuk üzere açtığımız ücretsiz tedbir kursları ve Ortaöğretim-dolay lisans ve lisans öğrencilerine müteveccih KPSS Umumi Yeniden Kampı düzenlendik. Bilirkişi kanıt ve eğitmenler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz YKS kösemenlik ve tercih danışmanlığı hizmetinden yüzlerce öğrencimiz faydalandı. Bugüne kadar 20 bin kişiye ücretsiz yetişek imkanı tanıyan KAPEM’dahi güdük müddet içerisinde 50. Dönem kurslarımızı açacağız.” dedi.

Deveci elan sonra Paşakonağı içerisinde açılacak olan kitabevi hakkında eğitimcilere bilgelik vererek sorularını cevaplandırdı. – NEVŞEHİR

Share: