Başkanı Çebi: 1-2 transfer elan gerekebilir

Beşiktaş Başkanı Ahmet Berrak Çebi, siyah-beyazlı kulübün Nesine.com ile yaptığı sponsorluk anlaşması nedeniyle Vodafone Park’ta düzenlenen imza töreninde siyah-beyazlı ayak topu takımının aktarma çalışmaları, Rıdvan Yılmaz’ın Rangers’a transferi, takım dışı bırakılan Başkumandan Saatçı’nın durumu ve finansal konularda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Transferin sonuna geldik”

TRT Haber’in haberine bakarak eskimemiş sezon öncesi para aktarımı çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ahmet Işıklı Çebi, “Transferin sonuna geldik. Haddinden Fazla gani çalıştık ve yol aldık. Ihtimal 1-2 transfer gerekebilecek amma sonuçlarına cumartesi haset oynayacağımız tedbir maçından sonra bakacağız. Bir Nice alternatifi değerlendiriyoruz. Temkinli davranıyoruz. Herhangi Bir alıntı tutmayabiliyor.” dedi.

“Yetiştirdik, hayallerinin önünü yıldızlı bıraktık”

Milli topçu Rıdvan Yılmaz’ın İskoçya ekibi Rangers’a transferini değerlendiren Başbuğ Çebi, “Benzeri futbolcunun değeri, kendisine sunulan bildirme faziletli rakamdır. Siz hayallerle bunu gerçekleştiremezsiniz. Gönlümde değerini bulmadı. İşin uzadığını gördünüz. Bu, oyuncunun burada kalmasını rağbet etmemden kaynaklandı. Rıdvan’ın bizimle yola bitmeme etmesini istememe rağmen kendisi güvenilmez derecede başvurmak istedi. ‘Hayır’ demeye kıyamadım. İstemeyerek de olsa Rıdvan’ın yolunu açtık. Yetiştirdik, hayallerinin önünü sarih bıraktık. Allah yolunu kategorik etsin.” diyerek konuştu.

“Başkumandan, muammer olduğu olayın sonuçlarını ongun değerlendirdi”

Avusturya kampındaki tedbir maçında oyundan alındıktan sonraları sergilediği tavırlar nedeniyle ekip dışı bırakılan ancak elan sonradan bozukluk dileyen tüvana savunma oyuncusu Serdar Saatçı’nın durumuyla ilişik birlikte konuşan Çebi, şu görüşleri paylaştı:

“Serdar, altyapımızdan mevrut zinde bir çocuğumuz. Çocuklarımızın hataları olduğu zaman konuşmamız gerekiyor. Ara Sıra eksantrik aksiyonlar almamız gerekiyor. Hiç anlamayanlar de var. Başkumandan yaşamış olduğu olayın sonuçlarını mebzul değerlendirdi. Sarıldık ve öpüştük. Yolumuza bitmeme ediyoruz. Altyapıdan gelen çocuklarımızın abilerine, hocalarına, yöneticilerine ve taraftarına hürmetli olmaları gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz. Bu, ihtimal birlikte hayırlara çevirici oldu.”

Söylemeyle bu amal olmuyor”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in Türkiye Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmadan çıkmak istediklerine ilişkin açıklamalarının hatırlatılması üstüne Çebi, şunları kaydetti:

“(Canım cennet istiyor amma günahlarım bırakmıyor) diyerek bire bir bahis vardır. Bunlar yapılmalı amma tatlı cadı kabil burnunuzu oynatarak bunların olmayacağını bilmemiz geçişsiz. Amaç akıllıca amma bunların gerçekleşebilmesi amacıyla el birliği gerekiyor. Söylemeyle bu işler olmuyor. Yapılması geçişsiz. Amma etraflı devir zarfında yarmak lazım. Bankalara, bize verdiği destekler üzere her zaman teşekkürname ettik. Haddinden Fazla yumruk günlerde o bankalar sebebiyle ayakta kaldık. Ilk evimizin önünü temizleyeceğiz ve bilahare bankalardan müsaade isteyeceğiz.”

Beşiktaş’ın gözdesinden izah geldi

 

Kadıköy’dahi katabolizma! Sakat Fenerbahçeli, Şampiyonlar Ligi hayalini bitirdi

 

Share: