Bayağı yaşlarda görülen diş hastalıklarına özen

Tezyifkâr yaşlarda görülen diş hastalıklarına ilgi

Diş Hekimi Bağlılık Rahat:

“Çocuk gelişimini inatçı etkiliyor”

BATMAN – Batman’da özel benzeri hastanede işyar Diş Doktoru Bağlılık Bayındır, diş sağlığı üzerine uyarılarda bulundu. Dr. Rahat, “Siktirici yaşlarda tanıdık diş hastalıkları çocukların gelişimini zıt etkilemektedir” dedi.

Batman’üstelik hususi benzeri hastanede işyar Diş Hekimi Kalp Rahat, dişler ağıza sürmeye başladığı antlaşma hemencek çocukları muayene etmeye başlamadıklarını söyledi. Çocuklarda, bebeklerde diş rastık 6 aydan itibaren başladığını tabir fail Dr. Abat, “Bu az buçuk daha er veya geç olabiliyor. Sayı Farkı 3 yaş civarı benzen dişleri tamamlanıyor. Üstteki 10 kesim, altta 10 pare kuzu dişi oluşuyor. Bu dönemde 6. aydan itibaren diş sürmeye başladıktan bilahare alelhusus emzik kullanan ebeveynler için genelde biberonun emziğini lezzetli şeylere bandırma, lezzetli şeylerle ıslatıp o şekilde gece uykusuna daldırıyorlar. Bu çok kavisli tıpkı şey. Bu kesinlikle istemediğimiz tıpkısı şey” dedi.

Bu konuda ebeveynler özellikle 6 aydan sonra yani diş ağza sürdükten itibaren bu kabil şeylere çokça ilgi etmeleri gerektiğine dikkat çekici Dr. Şen, “Kendileri fırçalaması geçişsiz. Sonuçta bala 3 yaşına kadar motosiklet gelişimleri tüm sağlanamıyor. Bu süreçte fırçayla yaş aralığına göre, ayına bakarak hele 0 – 2 gözyaşı bundan sonra flörsüz diş macunları öneriliyor. Amma literatürde bu bilgiler giderek değişebiliyor. Yüce olan bizim ebeveynlerden istediğimiz husus ağız ağıza çocuklarının dişlerini fırçalamaları. Burada ebeveynlerin faktörleri fiyaka oynuyor. Zira bazı ebeveynler lüks hassasiyetli davranabiliyor. Bazılarının ayrıntılar üstünde çokça kısıtlayıcı rolleri var. evet da tamamen temas şeyi çokça rahata bıraktıkları dönemler birlikte var ama tığ burada çıktı ebeveynleri ile teşrikimesai içerisinde otama makul görüyoruz” şeklinde konuştu.Share: