Bayburt haberi! Bayburt’ta kuvvetli yağış ve sıkıntı uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağmur ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt amacıyla akva yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çok bulutlanmış, yerel tutmak üzere boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği öngörülüyor. Albeni sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle cenuplu yönlerden hafif arada bir itidalli kuvvette, güdük sürekli fırtına (40-70 saha yer 80 km/sa) olması bekleniyor.

Hava Bilgisi ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve gelişmemiş devamlı fırtına (40-70 vadi düz 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, bina uçması, dikme devrilmesi kabil olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Meteoroloji Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve batı kesimleri üzere akva bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın maşrık çevreleri amacıyla sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, zaman şeb saatlerinden itibaren ferda akşam ezanı saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve mağrip kesimlerinde yerli namına sağlam boğanak ve asuman gürültülü boğanak bekleniyor.

Share: