Bayburt veri: Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz kuzuluk gelen besicilere vali müzaheret etti

Sıkıntı zımnında hasar gören otağ

Yeni kurulan oba

Vali Cüneyt Epcim’in ziyareti

Vali Cüneyt Ecim’in konuşması

Tarım ve Orman İl Müdürü Selami Ersen konuşması

Besici Yusuf Çalışkan konuşması

Bayburt’ta fırtınada çadırı kullanılamaz ağıl mevrut besicilere vali arkalama etti

BAYBURT – Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, fırtınadan uymazlık gören besicilere keçe armağan etti.

Merkeze vabeste Erenli köyünde küçükbaş hayvancılık fail Yusuf ile İrşadi Etken’ın merada bulunan, yılın 6 ayını içinde geçirdikleri deri, sıkıntı nedeniyle kullanılamaz ayla geldi.

Bölgede meydan çalışması yaptığı sırada durumu ayırt eden Ekincilik ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, konuyu Ilbay Epcim’e iletti.

Bunun konusunda Epcim’in talimatıyla besicilerin hayvanları otlattığı meraya 21 metrekarelik modern güdücü çadırı kuruldu.

Bölgeye gelerek besicilere “önceki olsun” dileklerini ifade eden Ilbay Epcim, üreticilerin rastgele devir doğrulamak istediklerini söyledi.

Epcim, besicilerin üretimine ulama icat etmek üzere zarar gören çadırın adına henüz modern ve ergonomik bakir çadır ödül ettiklerini belirterek şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin 430 koyunu var. Bu üretime biz üstelik katkı sunarak, çadır armağan ederek hayat standartlarını yükseltme hesabına hakeza bire bir girişimde bulunduk. Besicimizi üretime destek olduğu üzere tebrik kartı ediyor, herhangi bir ahit bu ve tıpkı yardımlarla sübvanse etmek istediğimizi açıklamak istiyorum. Desteklerinden dolayı Ekincilik ve Orman İl Müdürlüğü ekibine bile teşekkürname ediyorum.”

Tarım ve Orman İl Müdürü Ersen birlikte üreticilerin henüz önce “Köyümde Sürmek İçin Aynı Güruh Nedenim Var” projesi kapsamında cesamet desteğinden faydalandığını söyledi.

Saha çalışması sırasında dağarcığı yüklü oldukları duruma duyarsız kalamadıklarını dile getiren Ersen, “İnşallah buraya elan dosdoğru şekilde yerleşerek üretime bitmeme edecekler.” dedi.

Besici Yusuf Etkili ise hayvanlarıyla yılın yaklaşık 6 ayını merada geçirdiğini belirterek, mağduriyetini yerinde gören ve apotr olan Vali Epcim ile Tarım ve Orman İl Müdürü Ersen’e teşekkürname etti.

Share: